Win 8.1 nerden indirmeliyim ?

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
O linkten indirebilirsiniz sorunsuz, evet.

Bütünlüğünü doğrulama işi de ''Hash'' değerleri. Yani ISO dosyası ile oynanmış mı, yoksa el değmemiş mi kontrolünü yapmakta kullanıyoruz.

Bu arada şöyle bişey sorucam, birkaç ay önce sistem topladım güçlü bir sistem. Ancak bir türlü sistem stabilitesini yakalayabilmiş değilim. Özellikle ağır oyun oynarken monitörde görüntü kesiliyor. Bu sorun için servise götürdüm adamlar kendi harddiskleri ile uzun süreli testler yapmışlar ve bir sorun çıkmamış. Bende o yüzden SSD'ye format atmaya karar verdim. Ancak bunun dışında da örneğin flaş belleğimden harddiskime bişey kopyalarken arada sırada kopyalama işlemi duruyor. Yani kopyalama işlemi hata vermiyor kopyalamaya devam ediyomuş gibi gözüküyor ancak 4-5 saniye duruyor. Elimden geldiğince bütün driverları kontrol etsemde bir türlü stabilite yakalayamadım. Bu format ile stabilite yakalarmıyım sizce ? Ayrıca bu iso dosyasının 1TB'lik harici belleğe yazabilir miyim ?

Temiz kurulum ile yakalayacağınızı düşünüyorum. Kurun bu linkten 8.1'i. Eğer öğrenciyseniz DreamSpark olayından kurun. Kurduktan sonra sorunlarınız devam ederse yeni konu açarsınız.

Flaş bellek olması zorunlu değil umarım ? 1TB'lik harici belleğede iso dosyasını yazabilir miyim ? Ayrıca tabiki SSD'yi biçimlendiricem ve HDD'de ki programların , oyunların kurulu olduğu yeri silicem bu stabiliteyi etkiler mi?

Son olarakta, sistemi kurduğum zaman stabilite amacıyla kontrol etmem gereken bütün driverları acaba yazabilir misiniz ?

Flash Bellek veya DVD kullanın. Windows 8.1 zaten sürücüleri otomatik kurmakta. Onun dışında Ekran Kartı driverınız var en önemlisi. Realtek sürücülerini falan da kontrol edebilirsiniz.

Anladım teşekkürler. Technopatta, bir sistem toplandığında BIOS'ta yapılması gereken ayarlar gibi bir video vardı tam ismi nedir acaba bulamadımda..

Maalesef Bilgisayarda değilim. Eğer ben girene kadar bulamazsanız, bulur, eklerim konuya.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı