Win 8.1 ve 10 farkı

rastpuff

Centipat
RAM
4 gb ram
SSD veya HDD modeli
500 gb hdd
Ekran kartı
intel hd graphics family
İşlemci
intel i3
Arkadaşlar ben şu an Windows 8.1 Single Language kullanıyorum. Yüksek FPS için geçtim. Sistem özelliklerim çok kötü. Valorant'ta 8.1 ile 40 FPS falan alıyorum. Ateş edince 30-20 falan oluyor. FPS için 8.1e geç dediler ama 8.1 de hiç FPS arttırma ayarı yok. Sizce Windows 10'a geçip ayar yapayım mı?

HDD ile Windows 10 kullanmayın. Daha yüksek FPS almayı bırakın, sürekli drop olur oyun çok geç açılır. Kalın Windows 8.1'de. SSD alınca kolaylıkla geçebilirsiniz. Windows 10'daki oyun modu falan bunlara özenmeyin, neredeyse hiçbir şeye yaramıyor.

HDD için Windows 10 çok ağır bir işletim sistemi, önermiyorum. 8.1'de kalabilirsin, maalesef sistem özelliklerini kötü görüyorum ama emin olamadım. İşlemcin kaçıncı nesil?

Aslında Windows 10 için, SSD ve 2 GB RAM bile yeter bence. Önemli olan SSD Windows 10 için. Benim sistemim eski ama kaymak gibi kullanıyorum mesela, işlemci falan gayet yetiyor.

Arkadaşlar ben şu an Windows 8.1 Single Language kullanıyorum. Yüksek FPS için geçtim. Sistem özelliklerim çok kötü. Valorant'ta 8.1 ile 40 FPS falan alıyorum. Ateş edince 30-20 falan oluyor. FPS için 8.1e geç dediler ama 8.1 de hiç FPS arttırma ayarı yok. Sizce Windows 10'a geçip ayar yapayım mı?

Geçebilirsin ama belirli sürümlere 1909 yükleyip güncellemeleri kapatabilirsin 2. si LTSC sürümünü indirin bu şekilde stabil çalışır. Windows 8.1 o sistemde çok güzel ve stabil çalışır gerek yok bence

Aslında Windows 10 için, SSD ve 2 GB RAM bile yeter bence. Önemli olan SSD Windows 10 için. Benim sistemim eski ama kaymak gibi kullanıyorum mesela, işlemci falan gayet yetiyor.
SSD'den bahsetmedim.

Yazdığım gibi, sistem özelliklerin çok da iyi değil. Aldığın FPS değerleri de gayet normal. Windows 10'a geçmen sana fayda sağlamaz.

Windows 10'u çok kullanmak istiyorsanız, geçtiğiniz zaman bu rehberi yapın.

Eğer, Windows'u şifreli kullanacaksanız bu rehberi yapmayın, yoksa şifreyi giremez ve Windows'u açamazsınız kolaylıkla:

Windows Update, Windows Defender, Windows bildirim, Windows hoş geldiniz ekranı şifre girişi, Windows geri yükleme ne varsa kapatıyor sadece temel Windows hizmetleri çalışıyor. Yani, 90 tane hizmet çalışıyorsa artık 20-30 hizmet çalışıyor.

Windows 8.1'den 10'a geçmek; supradan inip eşeğe binmek gibidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı