"win32/azorult!ml" trojan nasıl bulunur ve silinir?

ki plex

Centipat
Daha fazla  
Selam arkalar Half-Life prospekt diye bir oyun vardı ben de indirip kurayim dedim kurdum da alttaki SS de ki gıbı uyarı çıktı. İlk başta karantinaya aldım oyun açılmadı sonra sileyim dedim. Kaldıra basacağıma geri yükleye bastım, oyun çalıştı ben de açtım 10 dk oynadım sonra kaldıramadım. Ben de dosya yerinden sildim fakat PC yavaşladı gibime geldi. Aynı gün yedekleme yapmıştım 2 kez en yakın tarihe yedekledim PC kilit ekran açıldı bende kapayıp yattım sonra sabah açayım dedim mavi ekran hatası verdi o gün yaptığım 2 geri yükleme noktasını yükledim gıtti gibime geliyor da emin değilim.

Ekran göhmnvvrüntüsü 2022-05-06 212231.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam tarama yapıp sonuçları atınız.
Kaspersky ile bir tam tarama yapın o siler kendisi.
şu an tam tarama yapıyor yaklaşık 2.30 saatır tarama yapıyor ve %1 450 bin dosyada tek sıkıntısı biraz yavaş daha öncede aktif kullanıyordum teşekürler
Defender ona istisna eklemiş olabilir tarama yapmadan istisnalar kısmını kontrol etmeyi öneririm.
istisna kısmına nasıl bakılyo biraz kurcaladımda bulamadım : /

Son düzenleme:
Bilindik crack tespiti. Kaspersky tespit etmez crack olduğu için zararlı ise bulacaktır. Genelde sorun çıkmıyor onlarda.
Resimde görüldüğü kadarıyla silmişssiniz oyunu zaten. Sistem geri yükleme ve geri alma işlemleri mavi ekrana genelde sebep olur.

teşekkürler inşallah dediğiniz gibi sorun olmaz
Ark'lar tekrardan sa PC'min çoğu programla tarttım loras trojan remove sonuçları
En yeni surumu 750 TL old için eski crack surumunu kullanıp virüsleri temizledim sürümler sol üste gözüküyor birinde yaklaşık 400 vurus diğerindede 300 virüs buldu bende bazı uygulamaları direkt kaldırdım daha detaylı temizlik yapacağım sorum şudur pc format atmadan sıfırlasam virüsler sılınırmı ? .tekrardan teşekürler
Bilindik crack tespiti. Kaspersky tespit etmez crack olduğu için zararlı ise bulacaktır. Genelde sorun çıkmıyor onlarda.
Resimde görüldüğü kadarıyla silmişssiniz oyunu zaten. Sistem geri yükleme ve geri alma işlemleri mavi ekrana genelde sebep olur.
Steam'den indirdiysen virüs yoktur. Eğer crack ise Malwarebytes ile tarama yap. Elle silmeye kalkışma.
Tam tarama yapıp sonuçları atınız.
Kaspersky ile bir tam tarama yapın o siler kendisi.

ghjvluı.png
sdadsa.png
assadcsadcsa.png

Ark'lar kaysbersky cok uzun surdu yaklaşık 4 saate 450 bin dosya taradı bende vakit kaybet mıyım diye malwerabayts kurdum da bu daha da uzun surdu :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı