Win32 coinminer virüsü

WayneR

Hectopat
Daha fazla  
Şu konumda PC'de virüs var mı diye sormuştum: PC'ye virüs bulaşmış olabilir mi?
Windows Defender ile tam tarama yaptım ve bunu buldu (resim). Bu zararlı mı? Bir yerde zararsız diye okumuştum. Direkt Defender ile kaldırayım mı, yoksa Kaspersky mı indireyim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    24,1 KB · Görüntüleme: 126
Potansiyel olarak istenmeyen bir yazılım. İsmine bakarsak crypto miner virüsü olabilir. Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapıp sonucunu at. Ayrıca PC'de yavaşlık falan hissediyor musun?

Şu konumda PC'de virüs var mı diye sormuştum: PC'ye virüs bulaşmış olabilir mi?
Windows Defender ile tam tarama yaptım ve bunu buldu (resim). Bu zararlı mı? Bir yerde zararsız diye okumuştum. Direkt Defender ile kaldırayım mı, yoksa Kaspersky mı indireyim?

Kesinlikle zararlı bildiğimiz mining virüsü bu ama nasıl silineceğini bilmiyorum başka arkadaşlar yardımcı olabilir ya da internetten araştırın.

Hocam siteden edindiğim bilgiye göre bilgisayara sızmak için yapılan bir madencilik virüsü diyor. Bir kaldırın virüsü ardından Kaspersky ile bir tam tarama daha yapın. Ayrıca yüksek işlemci de yiyormuş bu virüs.

Hocam siteden edindiğim bilgiye göre bilgisayara sızmak için yapılan bir madencilik virüsü diyor. Bir kaldırın virüsü ardından Kaspersky ile bir tam tarama daha yapın. Ayrıca yüksek işlemci de yiyormuş bu virüs.

CPU veya GPU üzerinden herhangi bir kripto para biriminin madenciliğini yapıyor. Bilgisayara sızmak dediğin RAT(Remote Acces Trojan) veya Backdoor olabilir.

Geri
Yukarı