Win32 Sality Virüsü

lamalakamala

Hectopat
Murat5038 adlı kullanıcının Sistem tarama raporu 1 ve sistem tarama raporu 2 sonuçlarını paylaşıyorum. Bir de bilgisayarımda otomatik yüklü Windows Defender'ın bulduklarını paylaşıyorum. Bu virüsten nasıl kurtulabilirim yardımcı olabilir misiniz?

İlk tarama bu:

Scan_2018-3-21-21-51.txt

İkinci de bu:

GSI6_DESKTOP-4DQBHRV_CANER ALTINAY_03_21_2018_21_05_35.zip

Ne yapmalıyım bundan kurtulmak için?

Windows Defender'da da böyle yaklaşık 50 tane var.

download.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi dosyalara göre Sality tesbiti yapmış göremedim. Çok da ayrıntılı bakmadım ama. Sality virüsü ise bu seni temiz bir formata götürür. Ama emin olmak gerekir.

%SystemRoot%\system32\drivers\amsint32.sys

Bu dosya yolunu kontrol eder misin var mı sisteminizde.

Windows defender ile 100 yıl taratma işlemi gerçekleştirseniz yine de kurtulamazsınız o virüsten defender çok amatör basit virüslerde başarılı orta üst ve çok tehlikeli sınıfındaki hiç bir virüsü temizleyip engelleyemez.
Kaspersky 2018 indirip kurun başarıyla temizler virüsü hatta en sağlamı Kaspersky live cd ile taratıp temizlemeniz olacaktır. sisteminizde bulunan kurulum setup ya da exe uzantılı dosyaları bozan bir virüs türüdür sality.worm virüsü.

Kaspersky Rescue Disk 10

İlgili linkten edinebilirsin bir cd' ye ya da bir usb aygıta yazarak kullanabilirsiniz. bu yazılımı çalıştırdığınızda update butonunu kullanmayı asla ihmal etmeyiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı