Windforce 1660 Super 86 derece

SALOOWEN

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Kafayı sıyıracağım sanırım. İşlemcim de ısınıyordu ancak en sonunda soğutucu alıp işlemci konusunu hallettim. Ekran kartı içine ne yapabilirim? Soğutucu aldığım için ayırabileceğim bir bütçe yok. Şu ayarı yaparsan sıcaklık düşer diyebileceğiniz şeyler var mı?
Ekran kartı:
Kasa:
Kasada 1 egzoz bir de önde fan var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Kafayı sıyıracağım sanırım. İşlemcim de ısınıyordu ancak en sonunda soğutucu alıp işlemci konusunu hallettim. Ekran kartı içine ne yapabilirim? Soğutucu aldığım için ayırabileceğim bir bütçe yok. Şu ayarı yaparsan sıcaklık düşer diyebileceğiniz şeyler var mı?
Ekran kartı:
Kasa:

Kısa vadede gücünü düşürmek en mantıklısı bütçe gelince fan almalısın kasaya 2 fan yetersiz.

Ekran kartı:
Kasa:

Hocam aynı kart bende de var. Evet bir tık fazla ısınıyor. Önerim kasa fanı eklemeniz. Denetim Masası'ndan optimum güç'te mi daha az ısınır.

Kasa hava almıyor gibi görünütor mümkünse camı çıkarıp öyle kullanın
Aşırı tozlandığı için yapamam. Masam dar olduğu için içine cisim düşmesine vs sebep olabilir.
Hocam aynı kart bende de var. Evet bir tık fazla ısınıyor. Önerim kasa fanı eklemeniz. Denetim Masası'ndan optimum güç'te mi daha az ısınır.
Hocam bütçem yok ne yazık ki.
MSI Afterburner yazılımı üzerinden Power limit seçeneğini kısın oldukçe etkili oluyor
FPS kaybı da fazla değil ayrıca
Denemiştim ama 2-3 dereceden fazla etki yapmadı ne yazık ki.

Öğrendiğim kadarıyla Gigabyte kartlar GTX 16 serisinde ciddi ısınma sorunları yaşıyor yük altında. Bunun üstüne bir de kasa içi hava dolaşımı yetersizse bu tarz sorunlar olabiliyor. Kartın temiz hava alması için besleme fanlarının sayısını ve devrini yük altında olabildiğince yükseltin.
Ayrıca Afterburner üzerinden fan profilini maksimuma alıp tam devirde çalıştırdınız mı? Kaç derece etkili oldu?

Aşırı tozlandığı için yapamam. Masam dar olduğu için içine cisim düşmesine vs sebep olabilir.

Hocam bütçem yok ne yazık ki.

Nasıl yapacağım?

MSI Afterburner'dan Power limiti koymak ya da fanları daha hızlı çalıştırabilirsiniz.
Benim kasada 4 fan var ama mesh değil o yüzden ileride 2 fan daha takviye yapacağım.

Geri
Yukarı