Windforce 2060S ve R5 3600 ısınıyor

Rainesto

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Gigabyte Windforce 2060 Super modelini kullanıyorum ve Rise of the Tomb Raider oynarken 80 85 derece arası alıyorum ve bu beni korkutuyor. Ekran kartı modelime bayağı ısınan bir model deniliyor ama yine de korkuyorum. Kasamın da modeli Corsair Carbide Spec-Delta ve kasam masamın üzerinde. Yardımcı olursanız sevinirim

Hocam kartınız zaten ısınan bir modele ait ayrıca kasanızın ön tarafı mesh değil tamamen. Sadece fan hızını arttırabilir ve kasa camını çıkarabilirsiniz ama tozlanma durumu olur.

Gürültüye katlanırım derseniz fan eğrisi ayarlayın. 65 derecelerde %100 şekilde dönecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bende Gigabyte 2060 OC modeli vardı, normal ayarlarda 72-73 dereceyi görürken özel fan eğrisi ile 65-68 derecelere kadar düşürebilmiştim. Fazla ısınan bir model evet, ancak %100 fan hızında ortalamanın altında bir sesi var diyebilirim farklı kartlara göre.

Gürültüye katlanırım derseniz fan eğrisi ayarlayın. 65 derecelerde %100 şekilde dönecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bende Gigabyte 2060 OC modeli vardı, normal ayarlarda 72-73 dereceyi görürken özel fan eğrisi ile 65-68 derecelere kadar düşürebilmiştim. Fazla ısınan bir model evet, ancak %100 fan hızında ortalamanın altında bir sesi var diyebilirim farklı kartlara göre.
Hocam nasıl yapıcam peki hiç bilgim yok da yardımcı olursanız sevinirim. O konuda dokunsam patlayacak gibi hissediyorum baya korkuyorum o yüzden kusura bakmayın.

Hocam nasıl yapıcam peki hiç bilgim yok da yardımcı olursanız sevinirim. O konuda dokunsam patlayacak gibi hissediyorum baya korkuyorum o yüzden kusura bakmayın.
Korkulacak bir şey yok yahu. MSI Afterburner ile fan kısmından ayarlayabiliyorsun grafiği. Videosu falan vardır youtube'da mutlaka.

Geri
Yukarı