Windows 10 %100 Bellek Kullanımı

Madnesss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle benzer konuları inceledim ve sorunumu tam karşılamadığından yeni konu açıyorum. Sistemimi hemen özetleyeyim, i5 4690k işlemci (herhangi bir oc yapılmadı) 8gb ram, win 10 pro lisanslı. Son birkaç gündür bellek kullanımı %100-99 civarına gelmekte ve mouseumu hareket dahi ettirememekteyim. Herhangi bir kötü yazılım ihtimaline karşı kaspersky deneme sürümünü indirip komple tarama yaptım. Birkaç anti malware uygulamasıyla da tarama yaptım, pc temiz. Reset attığımda sorun düzelmekte, birkaç saate yine aynı sorun tekerrür etmekte. Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde uygulamaların bellek kullanımı, bu sorunu yaşadığım anlarda normal kullanımlarının çok daha altında olmasına rağmen neden %100 seviyesine çıkmakta anlayamıyorum. Bu işi formatsız nasıl çözebilirim?

Merhaba, anakart veya bilgisayarın tam model adını belirtin ve bellek kullanımının bu şekilde olduğu ana ait Görev yöneticisi > Performans sekmesinde bellek bölümünün ekran görüntüsünü paylaşın.

Anakartımı eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın, ilk mesajımı da düzenlemedi, burdan yazayım, z97 gaming 5 anakartım. Sorun tekrar olduğunda görüntü eklerim.

Bu anakartta kullanılan ağ kartı yazılımının bellek sızma sorunu bilinmekte. Denetim masasından Killer Network Manager'i kaldırın ağ kartının sadece sürücüsü kalsın. Bilgisayarı yeniden başlatın sorun çözülmezse belirtir ekran görüntüsü eklersin.

Bu anakartta kullanılan ağ kartı yazılımının bellek sızma sorunu bilinmekte. Denetim masasından Killer Network Manager'i kaldırın ağ kartının sadece sürücüsü kalsın. Bilgisayarı yeniden başlatın sorun çözülmezse belirtir ekran görüntüsü eklersin.

Yaklaşık 1 yıldır kullanmaktayım pc'yi. Son günlerde bu sorun oluşmaya başladı. Bu güne kadar böyle bir sorun yoktu. Dediğinizi de deneyeceğim bakalım

Deneyebilirsin, sorun tekrarlanırsa ekran görüntüsü eklersin. Bellek sızıntısı ile ilgili bir sorun ise poolmon ile ayrıntısına bakarız.

Killerı kaldırıp sadece sürücüyü kurdum, bir kaç gün böyle kullanayım bakalım.

Aynı sorun ben de yaşadım. Sistemin imzada yazılı. Çözüm bulamadım. Çözüm istiyorsanız bilgisayara format atın ve Windows'u güncellemeyin. Formattan sonra tekrar güncellerseniz aynı sorunu bir daha yaşarsınız.

Aynı sorun ben de yaşadım. Sistemin imzada yazılı. Çözüm bulamadım. Çözüm istiyorsanız bilgisayara format atın ve Windows'u güncellemeyin. Formattan sonra tekrar güncellerseniz aynı sorunu bir daha yaşarsınız.
Birkaç yabancı foruma da göz atmıştım @cRea80 'in de dediği gibi driverla alakalı bir sorundan bahsetmişler. Henüz uygulamamakla birlikte önerilen çözümlerin işe yarayacağını düşünüyorum. Bağlantıyı da kopyalayayım faydalanmak isteyen olursa diye. Tabi @cRea80 arkadaşımız da sorunu yaşayanlara yardımcı olacaktır, sorun tekerrür eder de üstesinden gelemessem kendisine danışacağım. Bağlantı linki:

Windows 10 high memory usage (unknown reason)

Tekrar merhaba arkadaşlar, konuya bilgi ekleyeyim, aynı sorunu yaşayanlar olursa faydalansın dedim. Killer Network programını kaldırıp sadece sürücüyü kurduktan sonra sorun tekrar etmedi. @cRea80 'e teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı