Windows 10 %100 CPU ve %100 HDD Kullanımı

CPU yu oyun dışında bile "Windows Kabuk Deneyimi Sistemi" denen bir şey %25,50,100 falan kullanıyor. Termal macun yenileyeceğim etkisi olur mu göreceğiz.
O işlem o kadar işlemci kullanıyorsa termal macun sürsende fayda etmez. Sorun o işlemden kaynaklı. Sistemde antivirüs programı olarak ne var ? Windows sürümünüz nedir ? Windows orijinal lisanslı mı ?
Hocam sistem boşta iken sıcaklıklar kaç derece bir kontrol eder misiniz.

Son düzenleme:
O işlem o kadar işlemci kullanıyorsa termal macun sürsende fayda etmez. Sorun o işlemden kaynaklı. Sistemde antivirüs programı olarak ne var ? Windows sürümünüz nedir ? Windows orijinal lisanslı mı ?
Hocam sistem boşta iken sıcaklıklar kaç derece bir kontrol eder misiniz.
Antivirüs kullanmıyorum. Windows son sürüm ve lisanslı. Boşta GPU 42, CPU 46 derece gösteriyor.

Bilgisayarı ikinci el olarak yeni aldım. Büyük ihtimalle macun yenilenmemiştir kendim bi ara açıp bakacağım.
Kaç yıllık cihazmış ? Büyük ihtimal yenilememiştir. Hiç sanmıyorum yenilenmiş olacağını. Siz açın bakın katılaşma varsa bütçenize göre bir macun alıp yenileyin. Elinizde macun varsa daha iyi para harcamazsınız. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı