Windows 10 HDD kullanımı %100

Viracoche

Hectopat
Merhaba Win 8 kullanıyordum HDD %100 oluyordu Windows 10 yükledim yine HDD %100.

Sistem özellikleri:
Intel Core i5-3210M, 2.GHz
1TB 5400 RPM HDD.
NVIDIA GeForce GT 2 GB.

Task Manager da System hep %100 kullanıyor sizce Windows 7 yüklesem düzelir mi bu sorun?

Windows 7 yerine Linux kurmanız daha mantıklı olacaktır.

Ayrıca HDD sağlık değerlerini kontrol edin.

%100 olmasına sebep olan uygulamalar neler? Bilgisayarınızı ilk açtığınız zaman bir süre %100 olması normaldir.

Kaç GB RAM var PC de.

6 GB.

Windows 7 yerine Linux kurmanız daha mantıklı olacaktır.

Ayrıca HDD sağlık değerlerini kontrol edin.

Hocam Linux kurmak istemiyorum ya.

Windows 7'ye kadar düşmene gerek yok bende HDD kullanıyorum 8.1'i çok rahat kullanıyorum.

Win 8 laptop kullanıyorum şu an Windows 10'a geçtim hala %100 kullanıyor.

%100 olmasına sebep olan uygulamalar neler? Bilgisayarınızı ilk açtığınız zaman bir süre %100 olması normaldir.

Micorosoft Edge ile giriyorum o bile %30 disk kullanıyor boşta iken %100 System kullanıyor saçma bir şekilde hard disk te bir sorun mu var dedim ama taratınca bir sorun çıkmıyor.

Kullandığım laptop HDD'si "HGST hTS541010a9e680"

Windows 10, 5400 RPM HDD ile işkencedir. Windows 8.1 ile rahat kullanırsınız.

CrystalDiskInfo sonuçları 40 derece iyi diyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Windows 10, 5400 RPM HDD ile işkencedir. Windows 8.1 ile rahat kullanırsınız.

Win 8 de %100 gösteriyordu 8.1 de aynı sorunu tekrar etmezmi hocam?

Windows+r başarak "çalıştır" aracını açabilirsin.
Çalıştır - temp yaz içindeki bütün dosyaları sil.
Çalıştır - %temp% yaz içindeki bütün dosyaları sil.
Çalıştır - services.msc yaz SysMain(hızlı getir) sağ tıkla başlangıç devre dışı olarak ayarla, uygula
Çalıştır - services.msc yaz Windows Search sağ tıkla başlangıç devre dışı olarak ayarla, uygula.
C/Windows/Softwarediscribition/download klasörünün içindeki dosyaları sil (silmeden önce devam eden Windows güncellemesi var mı kontrol et, var ise bittikten sonra sil.)
Windows arama çubuğuna - geçici dosyaları sil yaz açılan menüden geçici dosyaları sil.
Bilgisayarı yeniden başlat.
C diskine sağ tıkla özellikler- sürücüyü en iyi duruma getir.( bu işlem disk üzerindeki dosya boyutuna ve sayısına göre uzun sürebilir.)

Yeni konular

Geri
Yukarı