Windows 10 %100 disk kullanımı ve oyunlarda kötü performans sorunu

A.H.K

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Buraya bu konuyu tekrar açmamın sebebi internette yaptığım araştırmalar bilgisayarıma yaptığım değişiklikler ve bir türlü çözemediğim sorunlara çözüm bulmak için yazıyorum.

Laptopumun özellikleri:
Windows 10
Intel Core i7-7500U
GeForce 940MX 2GB
16 GB Samsung RAM
1 TB HDD

Önceden CS:GO'da yüksek FPS değerleri alamasam da akıcı bi oyun deneyimi sağlıyordu, bir sorunla karşılaşmıyordum, herhangi bi donma, kasma yaşamıyordum. LoL'de de aynı şekilde max. grafikler 120 FPS'den aşağı düştüğü olmuyordu nerdeyse fakat nolduysa Windows'un şu son yaptığı 2 güncelleme mahvetti her şeyi. CS:GO oynayamıyorum kasma donma LoL desen en düşük grafikler takıla takıla 40 FPS zor, bazen buga giriyor 05 FPS'e düşüyor. Pingim 60-70 bu arada disk %100 sorunu oluşuyor sürekli. Denemediğim yöntem kalmadı ve hani artık bir şeyleri durdur kapat aç yapmaktan çöker mi diye korkar oldum lütfen bi yardım edin SSD takmayı da düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
windows 10 SSD'ler için yapılmış aynı sorunu yaşıyordum. SSD aldım kafam rahat oldu herşey akıcılaştı. SSD almak şart çözümü bende bulamadım😤

Arkadaşa katılıyorum. Ben de aynı sıkıntıyı çekmiştim ve iyi kötü bir SSD aldım ve kafam şu an rahat. Görev yöneticisinden genelde diski hangi uygulamalar kullanıyor bakıp bir işlem yapabilirsiniz belki.

Öncelikle herkese merhaba. Buraya bu konuyu tekrar açmamın sebebi internette yaptığım araştırmalar bilgisayarıma yaptığım değişiklikler ve bir türlü çözemediğim sorunlara çözüm bulmak için yazıyorum.

Laptopumun özellikleri:
Windows 10
Intel Core i7-7500U
GeForce 940MX 2GB
16 GB Samsung RAM
1 TB HDD

Önceden CS:GO'da yüksek FPS değerleri alamasam da akıcı bi oyun deneyimi sağlıyordu, bir sorunla karşılaşmıyordum, herhangi bi donma, kasma yaşamıyordum. LoL'de de aynı şekilde max. grafikler 120 FPS'den aşağı düştüğü olmuyordu nerdeyse fakat nolduysa Windows'un şu son yaptığı 2 güncelleme mahvetti her şeyi. CS:GO oynayamıyorum kasma donma LoL desen en düşük grafikler takıla takıla 40 FPS zor, bazen buga giriyor 05 FPS'e düşüyor. Pingim 60-70 bu arada disk %100 sorunu oluşuyor sürekli. Denemediğim yöntem kalmadı ve hani artık bir şeyleri durdur kapat aç yapmaktan çöker mi diye korkar oldum lütfen bi yardım edin SSD takmayı da düşünüyorum.
Hiçbirine gerek yok. Defender ve birkaç Windows 10 hizmetini devre dışı bıraktığınızda sorun çözülüyor. Bana da daha önce olmuştu, tavsiyem internetten sorununuz çözülene kadar araştırmanız. You Tube videoları çok işinize yarayacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı