Windows 10 1803 güncellemesi sonrası %100 disk kullanımı

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi Konudaki 2, 4 ve 8. adımları uygulayın.

Komut satırını (cmd) yönetici olarak çalıştırın. Sırası ile işlemler bitene kadar bu kodları girip enterlayın.

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /scanhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /checkhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

ENTER

Sistem bakımı yaptım şuan bi sıkıntı kalmadı dün de böyle olmuştu. Sorun yoktu yine kendiliğinden %100 oldu disk kullanımı.
Yardımınız için teşekkür ederim. Peki bir soru sorsam Game booster kullanıyordum. Bu uygulama bi sıkıntı yapar diye kaldırdım. Uygulamayı tekrar yüklersem sistem üzerine bi etkisi olurmu?

ntoskrnl.exe sistemin arka planda yaptığı işlemler ile alakalı mekanik disklerde işlemlerin çok hantal işlemesinden kaynaklı bir durum. SSD ortamında o bitmek bilmeyen işlemleri yaklaşık 1 dakika bile sürmeden bitirebildiği için disk kullanımı çok düşük olmakta ama bunun suçlusu ne siz ne de donanımınız Microsoftun sıralı işlem olayını yönetememesi ile alakalı bir durum. Mac sistemlerde bu olay çok stabil bir şekilde işlediği için ne bir yavaşlama ne de kopyalama işlemlerinde kontrolsüz bir dalgalanma olmuyor. Mac sistem zaten SSD ihtiyacı normalde yok gibi bir şey ama tasarım animasyon işi yapılacak olursa kazanımı büyük olur windows' a oranla.

ntoskrnl.exe sistemin arka planda yaptığı işlemler ile alakalı mekanik disklerde işlemlerin çok hantal işlemesinden kaynaklı bir durum. SSD ortamında o bitmek bilmeyen işlemleri yaklaşık 1 dakika bile sürmeden bitirebildiği için disk kullanımı çok düşük olmakta ama bunun suçlusu ne siz ne de donanımınız Microsoftun sıralı işlem olayını yönetememesi ile alakalı bir durum. Mac sistemlerde bu olay çok stabil bir şekilde işlediği için ne bir yavaşlama ne de kopyalama işlemlerinde kontrolsüz bir dalgalanma olmuyor. Mac sistem zaten SSD ihtiyacı normalde yok gibi bir şey ama tasarım animasyon işi yapılacak olursa kazanımı büyük olur windows' a oranla.

Peki benim yapabileceğim bişey yok mu güncelleme beklemekten başka?

Windows update hizmetini servislerden tamamen kapatabilirsiniz bir nebze makine nefes alır ya da SSD terfisi . Bana göre Windows 10 çöp gereksiz tonla servisi var çalışan arka planda ve çoğu gereksiz imkan olsa % 70' ini sileceğimm kurulum DVD içeriğine müdahale edip ama olmuyor. Sırf uygulamalar sadece Windows ortamında çalıştığı için yoksa kimse yüzüne bile bakmaz.

Windows update hizmetini servislerden tamamen kapatabilirsiniz bir nebze makine nefes alır ya da SSD terfisi . Bana göre Windows 10 çöp gereksiz tonla servisi var çalışan arka planda ve çoğu gereksiz imkan olsa % 70' ini sileceğimm kurulum DVD içeriğine müdahale edip ama olmuyor. Sırf uygulamalar sadece Windows ortamında çalıştığı için yoksa kimse yüzüne bile bakmaz.

Bana hangi servisleri devre dışı bırakacağım konusunda yardımcı olur musunuz?
1-Windows Update
2-?

Windows update ve search hizmetini hizmetlerden kapatman yeterli sadece ve ayrıca tüm Windows ayarları kısmından gizliliğe girip orada arka plan uygulamalarına girip kadar kullanmadığın uygulama varsa kapatman avantaj olacaktır. Bende hepsi kapalı şekilde hiç birisine ihtiyacım yok çünkü. Her Windows güncellendiğinde bu ayarları sıfırlıyor 1803 sürümünde anlam veremedim bu duruma. Fotoğraf ve filmlerde kapalı ama video ve fotoğraf görüntülemeye bir engel teşkil etmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı