Windows 10 1709 düşük performans sorunu

Leonteus

Hectopat
Daha fazla  
Laptopuma sıfırlama yaptım ve bu şekilde format attım. Driver, programlar ve güncellemeleri yükledim. Windows 10 1709 oldu, sonra birçok oyunda FPS düşmesi oldu. Eskiden 120 FPS aldığım oyunlarda 15-30 FPS alma, PC geç açılması, oyunlarda yükleme ekranların çok uzun sürmesi gibi sıkıntılar oldu. Technopat'tan baktığımda bu Windows 10 1709'e güncelleyen bazı kullanıcılarda bu sıkıntılar baş göstermış. Ben de biraz araştırma yaptım ve Windows 10 1607 sürümünü indirdim ve UEFI olarak USB ile format attım tekrar. Tüm gerekli programları ve driverları yükledim. Fakat bir şey değişmedi. Nasıl bir şey yapmamı önerirsiniz? Şu an yapacak bir şey gelmiyor aklıma.
(Format attığımda D'yi silemiyorum çünkü içinde 500 GB oyun var)
  • → i5-4210U 1.70 GHz
  • →8 GB RAM
  • →Nvidia GeForce 840M
  • →Window 10 64bit Home Single Lisansli
  • →Asus Laptop

Son formattan sonra LoL'de 0xc00007b hatası aldım ve çözemiyorum.

Bu durum kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor galiba. Aynı güncellemeyi bende uyguladım. Eskiden lolde 120FPS alırken şu an 180-200 arasında FPS alıyorum. Aynı şekilde GTA 5 50 FPS verirken güncellemeden sonra 70 - 80 FPS vermeye başladı. İlginç.

Windows Sorun Gidericiyi çalıştırmış mıydın?

Laptopuma sıfırlama yaptım ve bu şekilde format attım. Driver, programlar ve güncellemeleri yükledim. Windows 10 1709 oldu, sonra birçok oyunda FPS düşmesi oldu. Eskiden 120 FPS aldığım oyunlarda 15-30 FPS alma, PC geç açılması, oyunlarda yükleme ekranların çok uzun sürmesi gibi sıkıntılar oldu. Technopat'tan baktığımda bu Windows 10 1709'e güncelleyen bazı kullanıcılarda bu sıkıntılar baş göstermış. Ben de biraz araştırma yaptım ve Windows 10 1607 sürümünü indirdim ve UEFI olarak USB ile format attım tekrar. Tüm gerekli programları ve driverları yükledim. Fakat bir şey değişmedi. Nasıl bir şey yapmamı önerirsiniz? Şu an yapacak bir şey gelmiyor aklıma.
(Format attığımda D'yi silemiyorum çünkü içinde 500 GB oyun var)
  • → i5-4210U 1.70 GHz
  • →8 GB RAM
  • →Nvidia GeForce 840M
  • →Window 10 64bit Home Single Lisansli
  • →Asus Laptop

Son formattan sonra LoL'de 0xc00007b hatası aldım ve çözemiyorum.
1709 güncellemesi problem çözeceğine yeni problemler getirdi bende de sürücü sorunu ortaya çıktı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı