Windows 10 1809 Güncellemesini Engelleme

sthtoremember

Hectopat
Şuan bilgisayarımın bulunduğu sürüm ve halinden memnunum, zaten yakın zaman önce sıfır kurulum yaptım 1803. 1809'a geçip sorun yaşamak istemiyorum, daha gelmedi ama muhtemelen yakın zamanda gelecek. Diğer küçük güvenlik güncellemeleri vs devam ederken sadece bu 1809 sürümüne geçmeyi geçici olarak nasıl engelleyebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Şuan bilgisayarımın bulunduğu sürüm ve halinden memnunum, zaten yakın zaman önce sıfır kurulum yaptım 1803. 1809'a geçip sorun yaşamak istemiyorum, daha gelmedi ama muhtemelen yakın zamanda gelecek. Diğer küçük güvenlik güncellemeleri vs devam ederken sadece bu 1809 sürümüne geçmeyi geçici olarak nasıl engelleyebilirim? Şimdiden teşekkürler.
Güncelleme gelmediyse sıkıntı yok geldiyse https://support.microsoft.com/en-ca/help/4026726/windows-hide-windows-updates-or-driver-updates bunu indirip 1809 güncellemesini gizleyebilirsin.

Bana da güncelleme gelmemişti Microsoft'un sitesinden başka bir program aracılığıyla indirmiştim.En günceli en sorunsuzudur.Ben yüklerken bir problem yaşamadım.Açıkcası gözüme de hiçbir değişiklik takılmadı bence güncelleyin gitsin.

En güncel tabi ki iyidir fakat her zaman değildir. Yeni bir güncelleme geldiği anda hemen yüklenmemesi lazım. Yeni güncellemeler ile yeni sorunlar gelişebiliyor, bu nedenle yeni gelen güncelleme sonrasında biraz beklenmeli, ufak bir araştırma sonrasında yüklenmelidir. En basit gelen güncelleme sonrasında yazılımsal sorunlar nedeniyle cihazlar BSOD yani mavi ekran sorunu yaşayabiliyor. Bu durumda özellikle verilerinizi yedeklememişsiniz geçmiş olsun :)

Otomatik güncellemeleri OOSU10 ile kapatabilirsiniz.
Windows 10 Gereksiz Servis ve Hizmetlerden Kurtulun

@Fragger Ben en güncelin, iyileştirmelerde sizin işinize yarayacak bir şey bulunmadığı takdirde iyi olduğunu düşünmüyorum. 1803'e ilk güncellemeyi istemeden yaptığımda BSOD hataları almaya başlamıştım. En son güncelleme ile bıktırıcı düzeye gelince 1809'a geçtim ve şu an sadece virüs kaynaklı 1 BSOD aldım. Daha fazla da alacağımı düşünmüyorum. Sürücüler her daim olduğu gibi manuelde. :)

1809'a gelen yeni güncellemelerin çok faydalı olduğunu düşünen arkadaşlara değişiklik sayfasını atayım: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4467708

Windows ayarlarına git güncelleştirme ve güvenlik kısmına gir orada gelişmiş seçeneklerden güncelleştirmeleri duraklata bas 35 gün güncelleştirmeleri durdurur ve indirilen güncelleştirmeleri yüklemez.

Hizmetler-> Windows Update -> Durdur'da yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı