Windows Update Sürücü Güncellemesini Engelleme

Ekins

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 12650H - RTX 4070 Mobile - 16GB DDR5 - 1TB SSD
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Intel HD Graphics 4600 kullanan 4. nesil bir laptopum var. Diğer ekran kartı GTX 870M.

4. nesle uyumlu resmi olarak çıkan en son driver sürümü 15.

Fakat yeni nesiller için 20, 25. driver sürümleri çıktı. Bizim Windows gidip AA en son sürüm bu gözüküyor diyerek ben 15 yüklediğim halde onun üzerine 25'yi yüklüyor. Tamam o da çalışıyor fakat sorunlu.

Yani ne oluyor, sistemi kullanırken anlık donmalar yaşıyorum 1-2 saniyelik. Sadece görüntü donuyor. Arkada işlemler devam ediyor. Belli belirsiz oluyor, ne zaman olacağını tahmin edemiyorum. Kod yazarken bir anda ekran donuyor, yazdığım şeyler geç geliyor misal. Diğer programlarda da oluyor. 15 yüklüyken yaşamıyorum bu sorunları.

Bakınız Intel'in 4. nesil için duyurduğu driver: Downloads for Intel® HD Graphics for 4th Generation Intel® Processors

Burada da sıralı tam liste var. Yeni işlemciler dahil. Downloads for Graphics Drivers

Windows Update'i tamamen kapatmak istemiyorum. Sadece bu durumu engellemek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Teşekkürler, önce düşük sürümü tekrar yükledim. Sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan bu dosyayı çalıştırıp hide diyerek güncelleme listesinde bulunan Intel Grafik Driver'ını gizledim (Güncel olan yüklüyken liste boş geliyordu hiç bir güncelleme olmadığı için. Eskiyi yükleyip hemen peşine bakınca yakalayabildim.) Sonuç olarak artık çıkmıyor, kendisi de güncellemiyor. Büyük bir dertten kurtuldum.

Teşekkürler, önce düşük sürümü tekrar yükledim. Sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan bu dosyayı çalıştırıp hide diyerek güncelleme listesinde bulunan Intel Grafik Driver'ını gizledim (Güncel olan yüklüyken liste boş geliyordu hiç bir güncelleme olmadığı için. Eskiyi yükleyip hemen peşine bakınca yakalayabildim.) Sonuç olarak artık çıkmıyor, kendisi de güncellemiyor. Büyük bir dertten kurtuldum.
Benim bilgisayarımda güncel sürümü yüklesemde hep eski sürümü kendisi yükledip duruyordu ama artık olmuyor güncelleme sistemini İntel değiştirdiği için artık güncel sürümü ben yüklediğimde Windows Update eski sürüm kurmuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı