Windows 10 1903 Sürüm Oyunlarda Ping (MS) Sorunu

Omerbilen

Hectopat
Öncelikle merhabalar Technopat ekibi;

Windows 10 Pro 64 Bit kullanmaktayım. Normalde oyunlarda herhangi bir ping MS sorunu yaşamazken bu güncellemeden sonra hiçbir online oyunu oynayamaz oldum. Hep gecikmeli olarak oynuyorum. Anakartıma ait son mevcut güncellemeleri de indiremedim, marka olarak Casper görünüyor ve sadece yıllar öncesinin eski bir adet driverı mevct. Ekran kartım NVIDIA GT 630, 391.35 sürümünü kullanıyorum. NVIDIA'nın kendi yazılım desteğinden ekran kartım için en son sürüm olan 436.68 versiyonunu indirdim ama "NVIDIA bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımını bulamadı" hatası alıyorum. Tüm araştırmaları yapmama rağmen maalesef yüklemesini yapamadım. Eski versiyonlarını da kabul etmiyor. Sadece şu an yüklü olan versiyonu kabul ediyor. "DDU" yazılımı ile Windows'u güvenli modda başlatarak tüm sürücüleri sildikten sonra yüklemeyi denedim yine aynı hatayı aldım. Ping sorunu için ise forumda araştırma yaparken "LatencyMon" yazılımını kullanarak değerlere bakmam gerektiğini gördüm. Sistem özellikleri ve program analiz sonuçları aşağıda ki gibidir. Yardımcı olabilecek biri varsa çok memnun olurum. Günlerdir uğraşıyorum ve çözemiyorum. Şimdiden teşekkürler. @Recep Baltaş

2.png

Çevirisi: Sisteminiz gerçek zamanlı ses ve diğer görevleri yerine getirmekte sorun yaşıyor gibi görünüyor. Bırakma, tıklama veya çıkma gibi görünen tampon altlıklarını deneyimleme olasılığınız yüksektir. Sisteminizde çalışan bir sürücüye ait bir veya daha fazla DPC yoradamı çok uzun süredir çalışıyor gibi görünüyor. Bir sorun güç yöneti mi, kontrol panelindeki CPU kısıtlama ayarlarını devre dışı bırakma ve BIOS kurulumuyla ilgili olabilir. BIOS güncellemelerini kontrol edin.

2.1.png

1.png

3.png

Koskaca forumda yardım edebilecek yokmu :/

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı