Windows 10 1903 Sürümü Sorunlu Mu?

tacohub

Kilopat
Yer
İzmir
Windows 10 1903 sürümü ile ilgili ne okusam ya ses kartı ya ethernet sürücüsü ya ekran kartı sürücüsü illaki bir sorun çıkıyor. Gerçekten Win 10 1903 bu kadar sorunlu mu?

Ben kaşınıp önden preview sürümü ile geçiş yaptım, temiz kurulum da yapmadım. Sıfır sıkıntı yaşadım, üstüne üstlük oyunlardaki stutter sorunlarının çoğu gitti. İlk izlenimlerim Stand by bellek bugının olmamasıydı fakat maalesef ki bir süre sonra daha az da olsa yine yaşandığını keşfettim.

Genel olarak çok memnunum.

Bu tamamen şans meselesine benziyor. Ya da insanlar sistemlerini çok hor kullanıyorlar ve bir yerlerini kurcalayıp bozuyorlar. Başka türlü anlam veremiyorum olup bitenlere.

Yaklaşık 5 gündür yeni sürümü kullanıyorum ve temiz kurulum yaptım. Yaklaşık 1 senedir format atmıyordum, artık zamanı geldi diye düşündüm. Hiçbir problemle karşılaşmadım şuana kadar.

Dün temiz kurulumla geçtim bütün "güncel" sürücüleri elle kurdum. Windows Update'e bir tane 1903 sürüm güncelleştirmesi gelmişti onu yükledim. Sonra kulandığım programları indirdim, oyunları kurdum. Şu ana kadar sadece bir kere görev çubuğu dondu o da IDM yüklerken. Görev yöneticisiyle çözemedim tek çare restart atmak oldu :)
Onun dışında ClipBoard History'i açtığım halde kopyaladığım şeyler birkaç dakika sonra siliniyor. 4 resimle sınırlı sanırım. Sınırsız text kopyalayabiliyorum ama zamanla kaybolabiliyor siz temizlemeden. Microsoft'a bildirdim.
Oyun ile ilgili olarak ise Game Bar falan kapattım. İlk başlatmada tam ekran optimizasyonu olmadan açılıyor oyunlar. Sonraki başlatmalarda ekran optimizasyonları açık başladı oyunlar. (ALT+TAB geçişlerinde siyah ekrana düşmüyorum). Gayet akıcı, yeni özellikleri kullanmak istiyorsanız geçin bence 👍

Ben temiz kurulumla geçtim akıyor maşallah :D gördüğüm tek sorun bilgisayar açılınca kendine biraz geç geliyor
Gece ışığı çalışmıyor. 05 güncellemesi geldi ama onda da düzeltmediler. Çalışanı bozma konusunda üstüne yok Microsoft'un.

Evet o sorun şuan bende de var normalde 1 2 önce çalışıyordu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı