Windows 10 1903 vs 1809

Hangisi daha performanslı?

• Oy verenlerin toplamı
    30

126350

Kilopat
Arkadaşlar öncelikle kısa bir süre önce sırf oyun oynamak amaçlı kullandığım bilgisayarıma (1809 kuruluydu) yıllardır format atmadığımı fark ettim ve buradan Windows'u indirip (son sürüm olan 1903) temiz bir kurulum yaptım. Ardından tüm driverlarımı el ile teker teker güncelleyip BIOS'umu da son sürüme yükselttim sonunda iş oyun oynama kısmına gediğinde ise normalde 140 FPS'ler alırken oyunlarda saçma sapan 20 FPS'ler görmeye başladığımı fark ettim. Sonra fanların temizliği aksattığımı düşünerek güzel bir kasa temizliği yaptım, ama yine fayda yok. Sonunda servise göndermeye karar verdim, servisten geldiğinde ise donanımsal bir hata gözükmediğini uzun RAM ve stres testi yapıldığı ama bir sorun görülmediği belirtilmiş ve Windows 1809 sürümüne düşürülmüştü, ben de tekrardan driverları güncelleyip oyun testi yaptım, sahiden de sorunum çözülmüştü hiçbir sıkıntı olmadan oyunlarımı oynayabilir hale gelmiştim.

Biraz araştırma sonucunda birçok arkadaşımın da benim gibi bu durumdan mağdur olduğunu öğrendim.
Sizlerin de buna benzer mağdur olduğunuz bir durum oldu mu?
Veya 1903 sürümünden performans alabiliyor musunuz?

1903 sürümü çok sorunlu uzun bir süre kullanılmamalı çok güncelleme yemesi lazım. Bende de aynı sorunlar oldu çünkü. Oyunlarda ki FPS değerlerim çok düştü şuan 1809 kullanıyorum sorun yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı