Windows 10 1909'den 20H2'ye geçiş

Windows 10'un büyük güncellemelerini yükseltme yoluyla yüklerseniz üzülürsünüz. :) Temiz kurulum yapmadıkça %90 olasılıkla performans alamayacaksınız.

Görev yöneticisinde hiç disk kullanımı gözükmüyor.
Şu an ben bu işlemi nasıl iptal edebilirim acaba, o kadar ilerledi kaldı böyle?
Bu şekilde güncelleştirmeyi durdurabilirsiniz diye düşünüyorum.

"Şu tarihe kadar duraklat" kısmından herhangi bir tarih seçtiğinizde güncelleme işleminin duruyor olması lazım.

Adım1.PNG

Adım2.PNG

Hocam dediğim gibi ben temiz kurulum ile geçtim. Size de öneririm. Nasıl iptal edeceğinizi bilmiyorum. Yanlış yönlendirme yapmak istemem.

Hocam güncelleme bitti, masaüstüne vardım nihayet. Kontrol ettim, 20H2'ye güncellenmiş Windows.

Güncelleme sırasında yaşadıklarım;
- Anakart logosundan sonra ekran karıncalanması gibi çok anlık bir şey gördüm. Bu biraz korkuttu beni. Normal midir bu? Böyle bir şey hiç görmemiştim, Windows kaynaklı olabilir mi?

- Daha sonraki seferde dediğiniz gibi birkaç defa sistem yeniden başlattı kendini normal olarak (monitör gitti ve ardından kasa yeniden başlatıldı).
-Bunlar dışında masaüstüne geldiğimde ekranın soluk olduğunu fark ettim. Radeon ayarlarından doygunluğu ayarlayarak eski haline çevirdim. Renk sıcaklığı kontrolünü açmadım, açmaya gerek var mı bilemedim.

- MSI Afterburner ilk açılırken bir hata verdi, DX9 falan yazıyordu. Kapatıp tekrar açtım hata vermedi. Belki anlık bir şey olabilir.

-Ayrıca güncelleştirme geçmişinde önceki 1909'dan kalma güncellemeler gözükmüyor. Sanırım
Bu da normal değil mi?

winver.png

Hocam güncelleme bitti, masaüstüne vardım nihayet. Kontrol ettim, 20H2'ye güncellenmiş Windows.

Güncelleme sırasında yaşadıklarım;
- Anakart logosundan sonra ekran karıncalanması gibi çok anlık bir şey gördüm. Bu biraz korkuttu beni. Normal midir bu? Böyle bir şey hiç görmemiştim, Windows kaynaklı olabilir mi?

- Daha sonraki seferde dediğiniz gibi birkaç defa sistem yeniden başlattı kendini normal olarak (monitör gitti ve ardından kasa yeniden başlatıldı).
-Bunlar dışında masaüstüne geldiğimde ekranın soluk olduğunu fark ettim. Radeon ayarlarından doygunluğu ayarlayarak eski haline çevirdim. Renk sıcaklığı kontrolünü açmadım, açmaya gerek var mı bilemedim.

- MSI Afterburner ilk açılırken bir hata verdi, DX9 falan yazıyordu. Kapatıp tekrar açtım hata vermedi. Belki anlık bir şey olabilir.

-Ayrıca güncelleştirme geçmişinde önceki 1909'dan kalma güncellemeler gözükmüyor. Sanırım.
Bu da normal değil mi?

Eki Görüntüle 1028073

Hocam ekran karıncalanması bende de oldu. O normal. Driver ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Afterburner herhalde normaldir. Kalıntılarınız Windows.old klasöründe. Hayırlı olsun.

Hocam ekran karıncalanması bende de oldu. O normal. Driver ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Afterburner herhalde normaldir. Kalıntılarınız Windows.old klasöründe. Hayırlı olsun.

Bu kalıntıları silmenin zararı var mıdır peki?
Bu konuda bilmediğim kısımları aydınlatır mısınız rica etsem?

Bu kalıntıları silmenin zararı var mıdır peki?
Bu konuda bilmediğim kısımları aydınlatır mısınız rica etsem?
İçerisinde kişisel verileriniz, dosyalarınız vesaire yoksa disk temizleme ile silebilirsiniz. Klasörün amacı güncelleme sonrası tekrar eski sürüme dönmenizi sağlamak.

Yeni konular

Geri
Yukarı