Windows 10 1909 Intel işlemcilerde ısınma sorunu

Frohell

Decapat
Arkadaşlar Win 10 1909 kullanan var mı? Intel işlemcilerde boştayken ve browser kullanırken CPU sıçaklığının artdığına dikkat ettiniz mi? Özellikle laptoplarda.

Microsoft 1909 ile Intel işlemcilerde çekirdeklerin daha iyi yönetilmesi için iyileştirmeler yaptı. Laptop yük altındayken 80° bile olmuyor. Ama boştayken, browserdeyken 50+ oluyor. Bir hafta önce 35-45 arası maks oluyordu. (1903)
Ayrıca task Manager'den bakıyorum CPU frekansı 1.9 2.0 GHz'den 4.0 GHz'e atlıyor nedensizce. 3 defa 0 kurulum yaptım.

Şimdi öğrenmek istediğim diğerlerinde de böyle bir sorun oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Win 10 1909 kullanan var mı? Intel işlemcilerde boştayken ve browser kullanırken CPU sıçaklığının artdığına dikkat ettiniz mi? Özellikle laptoplarda.

Microsoft 1909 ile Intel işlemcilerde çekirdeklerin daha iyi yönetilmesi için iyileştirmeler yaptı. Laptop yük altındayken 80° bile olmuyor. Ama boştayken, browserdeyken 50+ oluyor. Bir hafta önce 35-45 arası maks oluyordu. (1903)
Ayrıca task Manager'den bakıyorum CPU frekansı 1.9 2.0 GHz'den 4.0 GHz'e atlıyor nedensizce. 3 defa 0 kurulum yaptım.

Bende böyle bir sorun yok gibi, termal macununuz bitmiş olabilir ve ya sisteminizi arkada bir program yiyor olabilir. SSD değil HDD'ye kuruluysa da yapabilir.

Arkadaşlar 1909 sürümüne geçmeden önce Thermal Grizzly ile repaste yaptım cihazı. Yukarıda da dediğim gibi 1 hafta önce 1903 sürümünde boştayken 35-45 arası oluyordu. Şimdiyse 50-i geçiyor bazen. Benim fikrimce çekirdek kullanımıyla alakalı.
Dengeliye al güç seçeneklerinden düzelir.

Dengelide kullanıyorum hocam. Yuksek performansa alınca artıyor o normal

Arkadaşlar 1909 sürümüne geçmeden önce Thermal Grizzly ile repaste yaptım cihazı. Yukarıda da dediğim gibi 1 hafta önce 1903 sürümünde boştayken 35-45 arası oluyordu. Şimdiyse 50-i geçiyor bazen. Benim fikrimce çekirdek kullanımıyla alakalı.

Dengelide kullanıyorum hocam. Yuksek performansa alınca artıyor o normal
Belki de düzgün repaste yapamadın?

Belki de düzgün repaste yapamadın?

Düzgün yapmasam cpu oyun ve stress testlerinde eskiden olduğu gibi 90 derecelere varırdı. Şimdi en ağır kullanımda,renderlerde stress testlerinde bile 80 dereceyi görmüyor. Yalnız hafif kullanımlarda sıcaklık artdı. Performans sorunu yaşamıyorum, 1909 gayet hızlı, sadece sıcaklık artışının sebebini merak ediyorum.

Ne zaman geldi bu 1909 ben henüz güncelleme yapmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı