Windows 10 ısınma sorunu

Spongeboimebob

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemimle başlayayım, Gigabyte DS3P anakart, AMD FX 6300 işlemci, GTX750ti ekran kartı, WD Blue 1TB HDD. Öncelikle ben önceden Windows 8.1 kullanıyordum. Sonra yükseltme yoluyla Windows 10'a geçtim. Sürücü kaynaklı bir takım kasma problemleri falan oldu ve bilgisayarın işlemcisi ısınmaya başladı fanlar durmaz oldu. Bende 8.1'e geri dönüp format yoluyla bir daha Windows 10'a geçtim. Sürücüleri yükledim tamam iyi hoş her şey normal de şu ısınma olayını bir türlü çözemedim. Termal macun değiştir diyenler oldu ama macun daha 4 aylık. Windows 8.1'e dönünce ısınma sorunu da Windows 10'la beraber gitmişti. Windows 8.1'de altta sessizce çalışan kasa şimdi sanki evin içinden jet geçiyormuş gibi oyunlarda. Ben de geçici bir çözüm olarak en yüksek işlemci durumunu aşağı çektim. Eh bu da doğal olarak performansı ciddi ölcüde etkiliyor. Yardım edebilecek varmı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı