Windows 10 2004 güncellemesi için Update beklenmeli mi?

Şu an resmi çıkıcak olan final sürümünü kullanıyorum Windows 10 2004'den memnunum stabil çalışıyor bence kullanmalısın.

indir (1).png

Micrasoft resmi olarak 2004 sürümünün ISO dosyasını zaten yayınladı indirip kurmanızı öneririm şu anda kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım gayet stabil çalışıyor.

Microsoft'un sitesinde 1909 sürümü görünüyor. Siz nasıl ulaşabildiniz bu 2004 sürüme ? Recep Baltaş'ın paylaştığına mı "resmi sürüm" diyorsunuz ?

Microsoft'un sitesinde 1909 sürümü görünüyor. Siz nasıl ulaşabildiniz bu 2004 sürüme? Recep Baltaş'ın paylaştığına mı "resmi sürüm" diyorsunuz?

Arkadaşım bu sürüm resmi sürüm olmasa kullanıcıya sunulacak son sürüm olmasa indirip kurduğunuzda sürüp 2004 yazmaz, prewiev Insider release vb yazar ki sizde bitmemiş beta sürüm olduğunu anlarsınız. Araştırın edin sonra gelin tartışalım yeterli bilginiz yoksa sorun anlatalım neden resmi sürüm beta sürüm değildir diye.

Arkadaşım bu sürüm resmi sürüm olmasa kullanıcıya sunulacak son sürüm olmasa indirip kurduğunuzda sürüp 2004 yazmaz, prewiev Insider release vb yazar ki sizde bitmemiş beta sürüm olduğunu anlarsınız. Araştırın edin sonra gelin tartışalım yeterli bilginiz yoksa sorun anlatalım neden resmi sürüm beta sürüm değildir diye.

Tartışmak gibi bir amacım yok. Resmi sürümden benim anladığım,; Microsoft'un tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, son kullanıcıya kendi sitesinden sunduğu sürümdür. Böyle bir şey varsa siz nerden buldunuz diye sordum.

Tartışmak gibi bir amacım yok. Resmi sürümden benim anladığım; Microsoft'un tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, son kullanıcıya kendi sitesinden sunduğu sürümdür. Böyle bir şey varsa siz nerden buldunuz diye sordum.
Windows 10 2004'ün RTM Build numarası 19041 olarak çoktan belirlendi. Şu anda sadece (aynı 1903'te olduğu gibi) alt Build'ler ile (19041.172 gibi) hataları giderilecek ve piyasaya sürülecek. Fakat Microsoft bu sürüm için resmi ISO zaten yayınladı fakat şu an için sadece Insider'lar tarafından indirilebiliyor. Yani indirmek için Insider'a kayıt olmanız ve sonra ise bu adresten ISO dosyasını indirmeniz gerekiyor.

Konuya gelince, ben 2004 sürümünü 19 Şubat'tan beri (daha Microsoft resmi ISO'yu yayınlamamışken) kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Oyun performansı gayet iyi. Windows'um İngilizce olduğu için Cortana da sorunsuzca çalışıyor fakat kullanmıyorum çünkü gerek duymuyorum. Laptop kullanıyor olsaydım belki Cortana'yı kullanabilirdim.
Gözüme çarpan 2 tane sorun var. Birincisi, bu sürümle birlikte Chromium Edge değil eski Edge geliyor. İkincisi ise Klasör Seçenekleri'nde bir ayarı değiştirip Uygula diyorum, sonra tekrar eski haline getirip Uygula dediğim zaman ilk denemede uygulanmıyor, Tamam diyorum yine uygulanmıyor, tekrar girdiğim zaman ayarın uygulanmadığını görüyorum. Tekrardan ayarlayıp Uygula deyince uygulanıyor.
Onun dışında bu sürümden son derece memnunum.

Son düzenleme:
Şu anda sadece (aynı 1903'te olduğu gibi) alt Build'ler ile (19041.172 gibi) hataları giderilecek ve piyasaya sürülecek.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Benim "Resmi sürüm" olarak beklediğim, belirttiğiniz bu ayrıntıdır.
Şirket yönetmiyoruz; bir acelemiz de yok.
Tüm kontroller bitsin, updâte ile güncellemeyi düşünüyorum.
Saygılar.

Bende ilk çıktığından beridir kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım gayet stabil şekilde çalışıyor. Sıfır kurulum yaparak geçmiştim.

Biraz önce Microsoft'un kendi sitesinden indirerek temiz kurulum yaptım. 1909 sürümü kuruldu tekrar :) Kendi sayfalarında yayınlanmamış daha sanırım.

Bende ilk çıktığından beridir kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım gayet stabil şekilde çalışıyor. Sıfır kurulum yaparak geçmiştim.
Ben sıfır kurulum bile yapmadım. Direk yükseltme ile geçtim, buna rağmen sistem gayet iyi çalışıyor. Üstelik eski bir sistem kullanmama rağmen (Intel Core i5 3570K & Intel Z77 & NVIDIA GeForce GTX 960 2GB)

Şu anda yeni sürümden mesaj atıyorum. Temiz kurulumla geçtim gayet stabil çalışıyor. Tüm driver, programlar vs hepsini kurdum en ufak problem çıkmadı. Oyunları kurup deneyeceğim umarım bunlarda da problem çıkmaz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı