Çözüldü Windows 10 2004 HDR Ekran Titremesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AngryHands

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. HDR destekli ekran kartım ve monitörüm var. Ancak HDR açınca ekran sürekli titriyor. SDR moda geçince sorun yok. Windows 10'un en güncel sürümünü (2004) kullanıyorum. Önceki sürümlerde çok hatalar vardı mesela ekranın HDR açınca pembe gözükmesi gibi. Bunu düzelttiler tabii ancak halen benim yaşadığım gibi sorunlar mevcut. 3 farklı kablo ile denedim kabloda sıkıntı yok. Windows halen tam bir HDR desteği getiremedi mi?

Çözüm
  • Picture Mode altından HDR Effect'i açtınız mı?
  • HDMI Compatibility Mode ayarını kapatın.
  • DisplayPort 1.2 ayarını Enabled yapın.
Monitörünüzün markası, modeli nedir? 2004 sürümüne geçince DDU ile temiz kurulum yaptınız mı?
Monitörümün markası LG29WK600. Buradan baktığımda "Software-enabled HDR" yazıyor. Bununla bir alakası olabilir mi? DDU ile temiz kurulum yaptım ve ekran kartıma en güncel sürümü yükledim sorun devam etmektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Picture Mode altından HDR Effect'i açtınız mı?
  • HDMI Compatibility Mode ayarını kapatın.
  • DisplayPort 1.2 ayarını Enabled yapın.
Ben HDR'ı Windows ayarlarından açmıştım. Belirttiğiniz diğer seçenekleri zaten kullanmaktayım. Gülünç olan kısım HDR Effect modu "gerçek" HDR modundan daha güzel renklere sahip. HDR'ı Windows ayarlarından kapatıp sizin dediğiniz gibi yapınca düzeliyor. Teşekkürler!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı