Windows 10 2004 sürümüne geçilir mi?

VanT0R

Hectopat
Yer
DE/Stuttgart
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 2004 sürümünün özellik güncellemesi Update kısmına gelmiş geçip geçmeme konusunda çok karasız kaldım sizin görüşleriniz merak ettiğim için bu konuyu açıyorum.

Anmerkung 2020-05-30 150035.png

1-2 ay bekle hemen yükleme Microsoft bile hatalı sürüm olduğunu kabul etti. Önce bir sorunlar giderilsin sonra temiz şekilde yüklersin.
Sorunlu derken milyonlarca cihazın içerisinden sadece birkaç kişinin yaşadığı sorunları mı sayıyorsunuz? Öyle bir şey yapmayın, o her ürün için geçerlidir. Microsoft'un kabul ettiği hataların çoğu çok önemsenmeyecek hatalar olduğu için çok da kafaya takmanıza gerek yok. Aksine geçmezseniz güvenlik açıkları bırakabilirsiniz. Bu da bilgisayarınızın her türlü virüs veya zararlı yazılıma karşı açık olacağı anlamına geliyor.

Sayar mısınız beraberinde getirdiği sorunları? Ben bu sürümü RTM olduğu günden beri kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım.

Genel olarak şöyşle bir kaide var, insanlar bir şeyden memnun ise sesini çıkarmaz. Ancak sorun yaşıyorsa konu açar, ses eder.

O yüzden sorun konusu açanlara bakıp "aa 2004 sorunluymuş" demek kadar saçma bir şey yok. Bu her şey için geçerli. Sorunsuz kullananlar keyfini çıkarıyor 😎

1590944417637.png

Bu özelliklerle geçilir mi?

Ekran kartınız nedir? Eğer NVIDIA 300 serisi veya daha eski bir kartınız varsa o zaman şimdilik geçmeyin. En azından 400 serisi veya üstü bir kartınız veya AMD/ATI kartınız varsa geçmenizi tavsiye ederim.
Ayrıca bilgisayarınız Windows 7 ile gelmiş galiba. Çünkü ilk nesil i5 işlemci var.

Ekran kartınız nedir? Eğer NVIDIA 300 serisi veya daha eski bir kartınız varsa o zaman şimdilik geçmeyin. En azından 400 serisi veya üstü bir kartınız veya AMD/ATI kartınız varsa geçmenizi tavsiye ederim.
Ayrıca bilgisayarınız Windows 7 ile gelmiş galiba. Çünkü ilk nesil i5 işlemci var.

Evet Windows 7 ile geldi sonradan 10'a geçtim GT 230M ekran kartı var.

Evet Windows 7 ile geldi sonradan 10'a geçtim GT 230M ekran kartı var.
GT 230M ekran kartlı bir sistemi şimdilik 2004 May 2020 Update (20H1 Vibranium) sürümüne geçirmeyin. Çünkü şu an için bu sürümde NVIDIA 358.00'ın altındaki sürücüler ile sorunlar yaşanıyor. Sizin kartınızın maksimum desteklediği sürücü 342.01 olduğu için şimdilik 1909 ile devam edin. Güncellemeyi denemeye çalışmayın. Sorun düzeltilince zaten güncellemeyi otomatik olarak verecekler. Takipte kalın. :)

GT 230M ekran kartlı bir sistemi şimdilik 2004 may 2020 Update (20H1 vibranium) sürümüne geçirmeyin. Çünkü şu an için bu sürümde NVIDIA 358.00'ın altındaki sürücüler ile sorunlar yaşanıyor. Sizin kartınızın maksimum desteklediği sürücü 342.01 olduğu için şimdilik 1909 ile devam edin. Güncellemeyi denemeye çalışmayın. Sorun düzeltilince zaten güncellemeyi otomatik olarak verecekler. Takipte kalın. :)

Yardımınız için teşekkürler :)

Geri
Yukarı