Windows 10 2021 LTSC oyun performansı nasıldır?

Crispen

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM
SSD veya HDD modeli
2 TB M2 SSD
Ekran kartı
RX 6700
Anakart
MSI A520 M PRO
İşlemci
RYZEN 5 5600
Sistemim konuda yazıyor. Bu aralar Windows sürümleri arasında çok gidip geliyorum çünkü AMD driveri sıkıntı çıkarmaya başladı. Bugün Windows 10 LTSC 2021 versiyonu yükledim, işten dönünce oyun performansına bakacağım. Daha önce yükledim, Valorant'ta takılmalar yaşadım. Tekrar Windows 11'e dönmüştüm fakat Windows 11'de problemler çıkartmaya başladı. Bugün tekrar LTSC'ye döndüm. Akşam tekrardan bakacağım Valorant performansına ama sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim konuda yazıyor. Bu aralar Windows sürümleri arasında çok gidip geliyorum çünkü AMD driveri sıkıntı çıkarmaya başladı. Bugün Windows 10 LTSC 2021 versiyonu yükledim, işten dönünce oyun performansına bakacağım. Daha önce yükledim, Valorant'ta takılmalar yaşadım. Tekrar Windows 11'e dönmüştüm fakat Windows 11'de problemler çıkartmaya başladı. Bugün tekrar LTSC'ye döndüm. Akşam tekrardan bakacağım Valorant performansına ama sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Size daha farkli bir bakis acisi sunayim, Windows 11 son teknoloji ve son driver guncellemeleri ile bence daha iyi calisiyor. Asil soylemek istedigim konu DX12 SSD'lerde oyunlarin daha iyi calistigi performans verdigi bir konu vardi, bu teknolojinin tam bilmemek ile beraber yalnizca Windows 11'de oldugunu duymustum. Bunun ne kadar dogru oldugunu bilemeyecegim.

W10 LTSC 2021 illaki daha iyidir ama bunun plasebo oldugunu dusunuyorum ve bence en fazla FPS farki yaratsa yaratsa maksimum 10-15 FPS olacaktir (Sizin sisteminize bakaraktan bu yorumu yaptim)

Input lagi ve stutter sorunlari icin W11 cozumu olarak ameliorated.io sitesinden AME Wizard kullanarak ya adamlarin kendi W11 Playbook'unu ya AtlasOS ya da ReviOS Playbooklarini kullanabilirsiniz tamamen guvenilirdir. Orjinal ISO ile format atarak hazir PC uzerinde oyun/performans gerektiren ayarlari otomatik olarak sizin yerinize ayarliyor.

Eger ki bilinci tuketici iseniz defender, smartscreen vb. gereksiz bir ton Windows hizmetleri ve telemetrilerinden kurtulun. Tamamen hafifletilmis trimlenmis bir windows deneyimi size asla sorun yaratmaz. Custom ISO kullanmayin, kendiniz yapin.

Size daha farkli bir bakis acisi sunayim, Windows 11 son teknoloji ve son driver guncellemeleri ile bence daha iyi calisiyor. Asil soylemek istedigim konu DX12 SSD'lerde oyunlarin daha iyi calistigi performans verdigi bir konu vardi, bu teknolojinin tam bilmemek ile beraber yalnizca Windows 11'de oldugunu duymustum. Bunun ne kadar dogru oldugunu bilemeyecegim.

W10 LTSC 2021 illaki daha iyidir ama bunun plasebo oldugunu dusunuyorum ve bence en fazla FPS farki yaratsa yaratsa maksimum 10-15 FPS olacaktir (Sizin sisteminize bakaraktan bu yorumu yaptim)

Input lagi ve stutter sorunlari icin W11 cozumu olarak ameliorated.io sitesinden AME Wizard kullanarak ya adamlarin kendi W11 Playbook'unu ya AtlasOS ya da ReviOS Playbooklarini kullanabilirsiniz tamamen guvenilirdir. Orjinal ISO ile format atarak hazir PC uzerinde oyun/performans gerektiren ayarlari otomatik olarak sizin yerinize ayarliyor.

Eger ki bilinci tuketici iseniz defender, smartscreen vb. gereksiz bir ton Windows hizmetleri ve telemetrilerinden kurtulun. Tamamen hafifletilmis trimlenmis bir windows deneyimi size asla sorun yaratmaz. Custom ISO kullanmayin, kendiniz yapin.
Not: Bu arada illa ki ben W10 LTSC 2021'de karar kildim derseniz kullanmaniz gereken (eger isterseniz) Playbook ReviOS'tur. Bu surum yalnizca ReviOS'da destekleniyor.

Windows 10 LTSC 2021 illaki daha iyidir ama bunun plasebo oldugunu dusunuyorum ve bence en fazla FPS farki yaratsa yaratsa maksimum 10-15 FPS olacaktir (sizin sisteminize bakaraktan bu yorumu yaptim)

Input lagi ve stutter sorunlari icin W11 çözümü olarak ameliorated. IO sitesinden AME Wizard kullanarak ya adamlarin kendi W11 Playbook'unu ya AtlasOS'ya da ReviOS playbooklarini kullanabilirsiniz tamamen guvenilirdir. Orijinal ISO ile format atarak hazir PC uzerinde oyun/performans gerektiren ayarlari otomatik olarak sizin yerinize ayarliyor.

Eger ki bilinci tuketici iseniz Defender, SmartScreen vb. gereksiz bir ton Windows hizmetleri ve telemetrilerinden kurtulun. Tamamen hafifletilmis trimlenmis bir Windows deneyimi size asla sorun yaratmaz. Custom ISO kullanmayin, kendiniz yapin.

Not: Bu arada illaki ben Windows 10 LTSC 2021'de karar kildim derseniz kullanmaniz gereken (eger isterseniz) playbook ReviOS'tur. Bu surum yalnizca ReviOS'da destekleniyor.

Karar kıldığım bir durum şu an için yok hocam hangisi daha performanslı ise onu kullanmayı tercih ederim ki Windows 11 daha şık olduğu için o taraftan yanayım fakat genel olarak Windows 11 de bir ağırlık var ve hissediyorum ister istemez. Ondan dolayı fikir almak için bu konuyu oluşturdum. Forumu biraz kurcaladığım zaman Windows için birden fazla ayar gördüm. Dediğiniz wizard programı hakkında bilgim yoktu eve gidince bakacağım.

Geri
Yukarı