Windows 10 21H1 resmi olarak yayınlandı!

Konuyu görünce Windows Update üzerinden güncelledim. İndirme ve kurulum işlemi toplamda 2 dakikayı geçmedi. Gayet stabil çalışıyor her şey.

Şimdi resmi 21H1 ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden User Agent hilesi yaparak indirdim. Hash kontrolü yaptığımda ise Microsoft'un son kullanıcılara sunduğu 21H1 ISO dosyasının daha önceden Insider'lara sunulan 21H1 Build 19043.928 ISO dosyasıyla birebir aynı olduğunu gördüm.

Windows 10 21H1 Insider Preview Build 19043.928 ISO dosyasının hash değeri şu şekilde;

windows 10 21h1 insider iso hash değeri.png

Windows 10 21H1 genel kullanım ISO dosyasının hash değeri ise şu şekilde;

windows 10 21h1 public release iso hash değeri.png

Gördüğünüz gibi hash değeri tıpatıp aynı. Yani Microsoft, daha önceden Insider'lara verdiği ISO dosyasını sadece son kullanıcılara da açmış durumda. Ancak sürümü değişmedi. Hâlâ 19043.928 sürümünü baz alıyor.

Bu bilgiyi vermek istedim.

Technopat'ın Windows 10 indirme bağlantıları da güncellendi bu arada. Media Creation Tool ile uğraşmak istemeyenler oradan da indirebilirler yeni sürümü.

Büyük güncellemeleri genellikle kademe kademe sunuyorlar. Ben de buna alıştığımdan hep ''Güncelleştirme aracı'' ile yüklüyorum. Ama bu güncelleme direkt Update üzerine düşmüş. İsteğe bağlı güncelleştirme olarak gözüküyor. Galiba herkes bunu fark etmez diye, kademe kademe olayı yerine artık bu sistemi kullanacaklar.

Screenshot_1.png

Ama alışkanlık işte kontrol etmeden güncelleştirme aracı ile yüklemeye başlamıştım.

Screenshot_2.png

Geri
Yukarı