Çözüldü Windows 10 32 Bit'ten 64 Bit'e geçerken "Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor." hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SemihKhan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10 32 Bit sürümünden 64 Bit sürümüne geçmek istiyorum fakat ne kadar uğraşırsam uğraşayım hata alıyorum.

Hata şu:
Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor.
Bilgisayarınıza uygun bir sürüm bulmak için yazılım yayıncısıyla iletişim kurun.

ISO'yu USB'ye atmadan masaüstüne çıkartıp çalıştırıyorum çünkü USB'ye hangi Windows sürümünü koyarsam koyayım hiçbiri çalışmıyor, siyah bir ekran çıkıyor.

Ne yapmam gerek, başka yolları var mıdır?

Çözüm
Arkadaşlar sağ olun çabanız için, BIOS ayarlarında gezinirken UEFI boot değil de tam olarak emin olamadığım bir boot sistemini kullanıyordu. Değiştirdim ve artık USB üzerinden çalışıyor ama bunu öğrenirken bazı şeyleri feda etmem gerekti, artık bilgisayarda işletim sistemi yok. O yüzden başka bir cihazdan USB hazırlayıp direkt olarak Windows 10 64 Bit kuracağım. Bu işlemden sonra normal bir şekilde kurulacağını düşünüyorum.
Ceza yediğim için yazamamıştım.

Anakart modeliniz nedir? USB 3.0 destekliyor mu?

Bilmiyorum, nereden öğrenebilirim?

@SemihKhan işlemciniz nedir? 64 Bit desteği var mı diye bakmak istiyorum.

Evet, destekliyor. Zaten ilk olarak Windows 8.1 Pro 64 Bit kullanıyordum. Ama yine de bakayım derseniz: i5-4200M.

BIOS komple sıfırlayın hatta güncelleme varsa güncelleyin, güncellenince yine sıfırlanır. Öyle deneyin. USB'yi taktığınız yer 2.0 portu olsun.

Nasıl sıfırlayabilirim? Ayrıca 2.0 portu olduğunu nasıl anlarım?

4,7 GB alanı olan bir CD ile denesem olur mu?

Son düzenleme:
Arkadaşlar sağ olun çabanız için, BIOS ayarlarında gezinirken UEFI boot değil de tam olarak emin olamadığım bir boot sistemini kullanıyordu. Değiştirdim ve artık USB üzerinden çalışıyor ama bunu öğrenirken bazı şeyleri feda etmem gerekti, artık bilgisayarda işletim sistemi yok. O yüzden başka bir cihazdan USB hazırlayıp direkt olarak Windows 10 64 Bit kuracağım. Bu işlemden sonra normal bir şekilde kurulacağını düşünüyorum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı