Windows 10 75 GB yer kaplıyor

fuatkorkmazz34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

222 GB SSD kullanıyorum. Bir tek Valorant yüklü başka bir şey yüklü değil bilgisayarımda ama 122 GB boş yer kalmış olarak gözüküyor.

25 GB Valorant'ın kapladığı yer, 75 GB Windows 10 kaplaması normal mi acaba? Windows old silinik, geri yüklemeleri bile sildim ama ancak bu kadar boş yer kaldı.

Arkadaşlar merhaba.

222 GB SSD kullanıyorum. Bir tek Valorant yüklü başka bir şey yüklü değil bilgisayarımda ama 122 GB boş yer kalmış olarak gözüküyor.

25 GB Valorant'ın kapladığı yer, 75 GB Windows 10 kaplaması normal mi acaba? Windows old silinik, geri yüklemeleri bile sildim ama ancak bu kadar boş yer kaldı.

Evet 70 veya 74 GB kaplıyor bende

Arkadaşlar merhaba.

Windows güncelleme dosyaları birikmiş olabilir. Onları silerseniz yer açılacaktır.

Klasörleri teker teker ya da 3'er 5'er boyut kontrolü yapın aşırı derecede yüksek boyutta olan klasörü ya da klasörleri belirleyin. Böylece en azından absürt yüksek boyutlu olan klasörleri analiz edebiliriz.

WinDirStat ile nelerin yer kapladığını görebilirsiniz.

Windows Update geçmişini temizleyebilirsiniz. Sistem geri yükleme temizleyebilirsiniz. PureRa ile temizlik yapabilirsiniz. Kullanmadığınız Windows uygulamalarını bu rehber ile kaldırabilirsiniz:

Güncelleme dosyalarınıda temizledim.

Netten bayağı araştırdım birçok şeyi sildim ancak 122 GB bulabildi. Format 5 6 aya yakındır atmıyorum ondan olabilir mi acaba?

Ona bakarsan benim annemin bilgisayarına 2 yıldır falan format atılmıyor bu kadar Windows yer kaplamıyor alakası yok formatla bence tabii denemekten zarar gelmez bir formatı dene bakalım.

Windows zamanla şişer. 128 GB bir diske Windows kurarsanız tamamen dolduğunu bir süre sonra görebilirsiniz. Tabi bunlara sadece sistem dosyaları değil, masaüstü, belgeler vs. her şey etkiler. Sistem dosyaları genel olarak 60-70 GB dolaylarına ulaşır.

WinDirStat ile nelerin yer kapladığını görebilirsiniz.

Windows Update geçmişini temizleyebilirsiniz. Sistem geri yükleme temizleyebilirsiniz. PureRa ile temizlik yapabilirsiniz. Kullanmadığınız Windows uygulamalarını bu rehber ile kaldırabilirsiniz:

Diğerleri hemen hemen normal gözüküyor ama bunun ne olduğunu anlamadım.

Silsem bir zararı olurmu acaba?

Dosya Ekleri

• dumpstack.png
    dumpstack.png
    42,8 KB · Görüntüleme: 86

Geri
Yukarı