Windows 10 açılılırken "reboot and select proper boot device" hatası

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar hemen geçiyorum konuya. Şimdi benim bilgisayar çok yavaştı ben de ChromeOS Flex kurmak istedim ama dolambaçlı yolu seçtim. İlk başta izlediğim bir video ile Linux Mint kurdum (flash bellek kullanmadan). Sonra Linux Mint (deneme yeri herhalde yani Linux Mint daha tam olarak kurulmamıştı) menüsünden Chrome OS Flex dosyasını bulup gerekli kodları yazdım ve bilgisayarı kapatıp açtım. Sonrasında flash bellek olmadığı için Buga girdi sistem herhalde. Bu ekranda kaldı ne yapacağımı bilmiyorum çok korkuyorum bilgisayar bozuldu diye.

Dosya Ekleri

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 26
Arkadaşlar hemen geçiyorum konuya. Şimdi benim bilgisayar çok yavaştı ben de ChromeOS Flex kurmak istedim ama dolambaçlı yolu seçtim. İlk başta izlediğim bir video ile Linux Mint kurdum (flash bellek kullanmadan). Sonra Linux Mint (deneme yeri herhalde yani Linux Mint daha tam olarak kurulmamıştı) menüsünden Chrome OS Flex dosyasını bulup gerekli kodları yazdım ve bilgisayarı kapatıp açtım. Sonrasında flash bellek olmadığı için Buga girdi sistem herhalde. Bu ekranda kaldı ne yapacağımı bilmiyorum çok korkuyorum bilgisayar bozuldu diye.
bios menüsünden boot cihazınızı kendi depolama cihazınız yaptınız mı? (yani işletim sistemini kurduğunuz diskten bahsediyorum.)

Arkadaşlar hemen geçiyorum konuya. Şimdi benim bilgisayar çok yavaştı ben de ChromeOS Flex kurmak istedim ama dolambaçlı yolu seçtim. İlk başta izlediğim bir video ile Linux Mint kurdum (flash bellek kullanmadan). Sonra Linux Mint (deneme yeri herhalde yani Linux Mint daha tam olarak kurulmamıştı) menüsünden Chrome OS Flex dosyasını bulup gerekli kodları yazdım ve bilgisayarı kapatıp açtım. Sonrasında flash bellek olmadığı için buga girdi sistem herhalde. Bu ekranda kaldı ne yapacağımı bilmiyorum çok korkuyorum bilgisayar bozuldu diye.

Herhangi bir takılı boot USB'si bulamadığı için bu uyarı gelmiş. Sistemde arıza yok.

bios menüsünden boot cihazınızı kendi depolama cihazınız yaptınız mı? (yani işletim sistemini kurduğunuz diskten bahsediyorum.)
Hayır yani sanal disk gibi bir şey kullandım.

Herhangi bir takılı boot USB'si bulamadığı için bu uyarı gelmiş. Sistemde arıza yok.
Ne yapmam gerekiyor peki? Yani sadece işletim sistemi kurunca düzelecek mi?

Öncelikle;
  • En az 8 GB olan USB bellek almalısın.
  • Bilgisayarı olan herhangi birinden rica edip aşağıdaki yolları izleyerek format USB'si oluşturacaksın (Windows 10 kuracağını varsayıyorum).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle;
  • En az 8 GB olan USB bellek almalısın.
  • Bilgisayarı olan herhangi birinden rica edip aşağıdaki yolları izleyerek format USB'si oluşturacaksın (Windows 10 kuracağını varsayıyorum).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı