Windows 10 açılış ekranında "sinyal yok" diyor

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığım gibi HDMI ile görüntü almaya çalıştığım da anakart logosuna kadar görüntü var ancak Windows geçtiği anda HDMI sinyol yok hatası alıyorum.
DP ve DVI ile sorunsuz görüntü alabiliyorum.

Format attım çözüm olmadı. Sertifikalı ve sertifikasız başka HDMI kablo denedim yine Windows açılırken sinyal yok hatası almaya devam ettim.
Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın bozulmuş olabilir. Bende de aynı problem var. Kartın sürücüsü devreye girdiğinde görüntü kesiliyor. Teyit etmek için güvenli modda başlat. Aygıt yöneticisinden ekran kartı sürücüsünü kaldır. Bilgisayarını yeniden başlat.

Başlıkta da yazdığım gibi HDMI ile görüntü almaya çalıştığım da anakart logosuna kadar görüntü var ancak Windows geçtiği anda HDMI sinyol yok hatası alıyorum.
DP ve DVI ile sorunsuz görüntü alabiliyorum.

Format attım çözüm olmadı. Sertifikalı ve sertifikasız başka HDMI kablo denedim yine Windows açılırken sinyal yok hatası almaya devam ettim.
Sorun ne olabilir?

Hocam büyük ihtimalle yanlış ekran driveri yükledin sana tercihim bilgisayar acilirken F8 bas güvenlik moduna gir aygit yoneticisinde ekran sürücüleri sil yeniden baslat duz şekilde açılacak Aygıt Yöneticisi'nden donanimlara değişiklik ara deyip Windows Update ile driveriniz yüklenecektir çözüldü ise çözüldüyü işaretleyin iyi geceler

Ekran kartın bozulmuş olabilir. Bende de aynı problem var. Kartın sürücüsü devreye girdiğinde görüntü kesiliyor. Teyit etmek için güvenli modda başlat. Aygıt yöneticisinden ekran kartı sürücüsünü kaldır. Bilgisayarını yeniden başlat.
DP ve DVİ girişlerinde sorunsuz görüntü alabiliyorum.
Hocam büyük ihtimalle yanlış ekran driveri yükledin sana tercihim bilgisayar acilirken F8 bas güvenlik moduna gir aygit yoneticisinde ekran sürücüleri sil yeniden baslat duz şekilde açılacak Aygıt Yöneticisi'nden donanimlara değişiklik ara deyip Windows Update ile driveriniz yüklenecektir çözüldü ise çözüldüyü işaretleyin iyi geceler
Üste yazdım hocam DP ve DVİ girişleri sorunsuz çalışıyor. Hdmi geçtiğimde başladı bu problemler şuan driver kurulu bir şekilde DP çıkış alıyorum ve 144 hz problemsiz driver kurulduğu halde. Ancak Hdmi geçince windows açıldığı an sinyal kesiliyor.

DP ve DVI girişlerinde sorunsuz görüntü alabiliyorum.

Üste yazdım hocam DP ve DVI girişleri sorunsuz çalışıyor. HDMI geçtiğimde başladı bu problemler şu an driver kurulu bir şekilde DP çıkış alıyorum ve 144 Hz problemsiz driver kurulduğu halde. Ancak HDMI geçince Windows açıldığı an sinyal kesiliyor.

Ekran kartı markasi nedir?

Ya Driver'in bozuktur yada Ekran kartın bozuk. Bunu anlamak için Güvenli Mod ile başlatabilirsin.
Yada istersen Ubuntu'yu live olarak USB'ye yazdırıp öyle bakabilirdin bilgisayarına.

Ya Driver'in bozuktur yada Ekran kartın bozuk. Bunu anlamak için Güvenli Mod ile başlatabilirsin.
Yada istersen Ubuntu'yu live olarak USB'ye yazdırıp öyle bakabilirdin bilgisayarına.
Ekran kartı bozuk değil.
Hdmi girişinin bozulduğunu düşünüyorum ancak bios felan giriyor orda görüntü var.
Diğer çıkışlar ise sorunsuz görüntü veriyor ve oyun oynayabiliyorum.
Sorun hdmi girişi bunu tartışıyoruz.

Geri
Yukarı