Windows 10 Administrator Şifre Sorma Sorunu

GamingMaster

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayara ne olduysa Administrator resmen ele geçirdi bilgisayarı. Normalde e-posta ile şifresiz giriş yapıyordum. Bir kaç gün önce ne olduysa bilgisayar açılışta şifre istedi ve Administrator hesabı da vardı ama şifreyi tabii ki bilmiyorum. Kendi hesabımla giriş yapıyorum fakat ne program yükleyebiliyorum ne hesap değiştirebiliyorum. Program yüklemeye çalışırken Administrator şifre istiyor bilmediğim içinde hiçbir şey yapamıyorum. USB'ye w10 format yükleyip CMD ile erişim kolaylığını falan değiştirme gibi bir video buldum her şeyi harfiyen yaptım fakat o da olmadı. Format atıp bilgisayarıda sıfırlamak istemiyorum. Ne yapacağım şimdi ben?

Son düzenleyen: Moderatör:
Administoru değiştir, kendin yap. Bilgisayar seninse , şifre zaten senin şifrendir. Kolay gelsin.

"Başlat>çalıştır"a netplwiz yaz ve tamam butonuna tıkla.
Çıkan penceredeki "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" yazısının sol tarafında bulunan kutucuk içindeki "tık"ı kaldır.
Uygula butonuna tıkla.
İçinde sadece kullanıcı adı yazılı olan yeni bir pencere açılacaktır.
Onu da hiç bir şey yazmadan 'okey'le.
Ana penceredeki
tamam butonuna tıkla ve çık.
Bilgisayarını yeniden başlat.

Administoru değiştir, kendin yap. Bilgisayar seninse , şifre zaten senin şifrendir. Kolay gelsin.
arkadaşım hiç birşey yapamıyorum bir program indirip onu kurmaya çalıştığımda bile administrator şifre istiyor

"Başlat>çalıştır"a netplwiz yaz ve tamam butonuna tıkla.
Çıkan penceredeki "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" yazısının sol tarafında bulunan kutucuk içindeki "tık"ı kaldır.
Uygula butonuna tıkla.
İçinde sadece kullanıcı adı yazılı olan yeni bir pencere açılacaktır.
Onu da hiç bir şey yazmadan 'okey'le.
Ana penceredeki
tamam butonuna tıkla ve çık.
Bilgisayarını yeniden başlat.
netplwiz açmaya çalışırken de şifre istiyor tek çözüm format sanırım

arkadaşım hiç birşey yapamıyorum bir program indirip onu kurmaya çalıştığımda bile administrator şifre istiyor

netplwiz açmaya çalışırken de şifre istiyor tek çözüm format sanırım

Çok fazla teknik bilgi sâhibi değilim. Ne var ki; anlattıklarınız, bir virus bulaşma ihtimâlini kuvvetlendirmekte. "Başlat>çalıştır" üzerinden komut kullanamıyorsanız, bilgisayarınıza virus bulaşmış olabilir. Sağlam bir güvenlik yazılımı ile - Kaspersky Internet Security olabilir. - PC'yi bir taratın. Buradan sonuç çıkmazsa, dediğiniz gibi iş format'a kalıyor.

Hacı sana şunu söyleyeyim, bilgisayara windows kurulduğunda giriş yapar, isim belirlersin. Eğer w10 yada w8 kullanıyorsan email ile giriş yaparsın. Bu açtığın profil admin profildir . Tabi yanlış olabilir . Şu anda evde değilim ve bilgisayarım yanımda değil. Devam ediyorum , bir email yada isimle bilgisayarı açsanız dahi windows bir guest hesabısı otomatik olarak açar. Bunu c/kullanıcılar/içinde neler varsa, olarak bakabilirsiniz. Hatta dediğim konumun fotosunu buraya atabilirsiniz.
Denetim masası/kullanıcı hesapları/kullanıcı hesapları altında tüm hesapları görebilirsiniz. Buradan zaten halihazırda girdiğiniz hesabı amin yapıp zırt pırt şifre yazmaktan kurtulabilirsiniz. Yada yeni bir admin hesabı açıp bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yeni hesabı açtıktan sonra eski hesapları silebilirsiniz. Format en son çözüm olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı