Windows 10 ağ tanımlanıyor hatası

Anonymous Cell

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle selamlar herkese.
Dün bilgisayarıma format attım her şey normaldi. Fakat bugün farkediyorum 10dk da bir (değişiyor bazen 5 dakikada bir) internete kablo ile bağlı olduğumda oluşan simge gidiyor ve ağ tanımlanıyor diyor 2 3 saniyelik bir olay. Çok rahatsız oldum sabahtan beri hiçbir şekilde çözemedim. Sizce ne yapmalıyım? Neyi güncellemeliyim? Bu arada sürümüm 2004. Şimdiden herkese teşekkürler.

Sağ altta bulunan internet simgesine sağ tıklayıp "ağ ve internet ayarları öğesini aç" deyin. Ardından açılan yerin biraz altında bağdaştırıcı seçeneklerine tıklayın. Ethernet simgesine iki kez tıklayın, açılan yerde IPv4'e girin. Otomatik olarak aldaysa bir altındaki seçeneği seçin ve en üste 192.168.1.23 yazın hemen altını kendisi dolduracaktır. Varsayılan ağ geçidine 192.168.1.1 yazın DNS ayarlarına 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazın ve kaydedin.

Kısa bir not düşeyim, ip adresindeki 23 yerine, modem ayalarına göre değişmekle birlikte, 1 hariç istediğin sayıyı yazabilirsin.

-Anakarttaki ve modemdeki ethernet kablosunun RJ45 uçlarını yenileyin.
-Cihazınızın varsa kabloyu test edin, veya mesafe kısaysa kabloyu komple değiştirin.

Geri
Yukarı