Windows 10 akıcılık sorunu

Madawc

Kilopat
Yer
Sakarya
Sistem özelliklerim kötü olmamasına rağmen Windows 10 kullanan kişilerdeki o akıcılığı yakalayamıyorum. Aşağıya örnek bir video bırakıyorum lütfen ona bakın dediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Mesela en basitinden başlat menüsüne tıklayıp ayarlara bastığımda zınk diye karşıma akıcı bir şekilde ayarlar açılsın istiyorum ama videolarda Windows 10 kullanan insanlardaki o akıcılığı ve o hızı göremiyorum nedense. 240 GB Hi-Level SSD'ye sahibim testlerini yaptım 510-530 MB arası hız alıyorum sorunsuz ve G4560, H110M, 8 GB RAM ve GTX 660 sisteme sahibim. 1080P ve 75Hz VX2457 monitörüm var. Bıraktığım linkte 11: 55'ten açıp 10 saniye izlemeniz yeterli. Sırf istediğim o akıcılığı ve seriliği alamıyorum diye 8.1 kullanıyorum en azından şu anlık. Yardımlarınızı bekliyorum. (Her türlü gereksiz programı kaldırmak ve performans adı altında geçen ayarları yaptığım halde olmuyor maalesef)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Şu videodada tam olarak istediğim o akıcılık mevcut. (53.saniye)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
M2 olan mı yoksa Sata SSD mi hocam?
Sata 3
Hocam benim pc videoyu izle bana hdd den geçince çok iyi geldi
Windows 10 home
Anakart: Asus p5g41t-m lx
İşlemci: Xeon e5450 3.54 ghz o.c.
Ekran kartı: Gtx 750 ti o.c.
Ram 4+4 ddr3 1333 mhz
Ssd: Samsung 860 evo 250 gb sata 3
Monitör: Samsung lcd 75 hertz 5 ms analog

Son düzenleme:
Sata 3
Hocam benim pc videoyu izle bana hdd den geçince çok iyi geldi
Windows 10 home
Anakart: Asus p5g41t-m lx
İşlemci: Xeon e5450 3.54 ghz o.c.
Ekran kartı: Gtx 750 ti o.c.
Ram 4+4 ddr3 1333 mhz
Ssd: Samsung 860 evo 250 gb sata 3
Monitör: Samsung lcd 75 hertz 5 ms analog
Çok teşekkürler bu arada uğraşmışsınız yüklemekle felan. Hemen hemen o akıcılık sende de var görebildiğim kadarıyla. Biraz geç yazıyorum kusura bakma. Sanırım SSD ile alakalı başka açıklaması yok ya. Hızlarına bakıyorum aşağı yukarı aynı ama kağıt üstünde her ne kadar aynı olsa da işlevsellik bakımından gerçekten düşündüğümden daha fazla fark varmış 😅

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı