Kasma ve akıcılık sorunu

231981

Kilopat
Makaleler
1
Recep Baltaş'ın burada vermiş olduğu ISO ile kurulum yaptım. Bütün sürücülerimi güncelledim ve Windows Update üzerinden de gelen güncellemeleri kurdum sistem tamamen güncel ama şu son birkaç saattir hem oyunlarda hem de masaüstünde akıcılık sıfır. Kasıyor sürekli sistem. Mesela bir klasör açacağım zaman hemen açılmıyor geç geliyor açtığım klasör ya da dosyalar. Edge ve Opera tarayıcılarında da inanılmaz derecede bir kasma sorunu mevcut. Özellikle aşağı yukarı yaparken çok belli ediyor. Güncel olsun dedik Windows 10 kurduk ama sanırım her zaman güncellik iyi olmuyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Yeni olan Windows 10 2004 sürümünü kuran bazı kişilerde birtakım sorunlar olduğunu biliyorum. Çoğunluk olarak ses sürücülerinden ve problemlerinden dolayı konu açıyorlardı. Fakat siz gereksiz hizmetleri kapattığınızı ve sürücülerde bir problem olmadığını belirtiyorsunuz. 1909 sürümünde de telemetri hizmetinden dolayı şikayetçiydiniz. Görev yöneticinizin ekran görüntüsünü tarayıcılarınız çalışır bir şekilde paylaşabilir misiniz? Değerleri merak ediyorum.

Yeni olan Windows 10 2004 sürümünü kuran bazı kişilerde birtakım sorunlar olduğunu biliyorum. Çoğunluk olarak ses sürücülerinden ve problemlerinden dolayı konu açıyorlardı. Fakat siz gereksiz hizmetleri kapattığınızı ve sürücülerde bir problem olmadığını belirtiyorsunuz. 1909 sürümünde de telemetri hizmetinden dolayı şikayetçiydiniz. Görev yöneticinizin ekran görüntüsünü tarayıcılarınız çalışır bir şekilde paylaşabilir misiniz? Değerleri merak ediyorum.

Tamam hocam atarım şu an biraz müsait değilim. Dün Recep Baltaş bana latencmoon ile test etmemi istedi bu SS'i aldım bakar mısınız? Görev yöneticisini de atacağım. Şu resimleri bile açarken geç açıyor çıldıracağım ya.

2020-05-18_02-42-22.jpg

2020-05-18_02-42-38.jpg

Tamam hocam atarım şu an biraz müsait değilim. Dün Recep Baltaş bana latencmoon ile test etmemi istedi bu SS'i aldım bakar mısınız? Görev yöneticisini de atacağım. Şu resimleri bile açarken geç açıyor çıldıracağım ya.

Eki Görüntüle 566777

Eki Görüntüle 566778
Latencymon'da processes (işlemler) sekmesinin de ekran görüntüsünü ve görev yöneticinizin ekran görüntüsünü de paylaşabilir misiniz?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 566937

İnternet hızımda da ciddi düşüş ve ping sorunu var format atmadan önce bu sorunların hiçbiri yoktu.
Ekran alıntısı için Lighshot programını deneyebilir misiniz? Belki de yeni sürüme optimize edilememsinden dolayı yeni versiyonda çok fazla güç tüketebilir ve kasmalar yaşatabilir. Latencymon'da istediğim sekmenin görüntüsünü atabilir misiniz?

Ekran alıntısı için lighshot programını deneyebilir misiniz? Belki de yeni sürüme optimize edilememsinden dolayı yeni versiyonda çok fazla güç tüketebilir ve kasmalar yaşatabilir. Latencymon'da istediğim sekmenin görüntüsünü atabilir misiniz?

Program ile sorunum yok hocam yanlış anladınız. Windows 10'da yani resim falan açarken de geç açılıyor onu demek istemiştim. Buyrun;

2020-05-19_00-24-44.jpg

2020-05-19_00-25-02.jpg

Program ile sorunum yok hocam yanlış anladınız. Windows 10'da yani resim falan açarken de geç açılıyor onu demek istemiştim. Buyrun;

Eki Görüntüle 567035
Eki Görüntüle 567037
Buradan tam olarak bir sorun göremiyorum. @Recep Baltaş, Process Monitor raporunu oluşturup hata raporunu paylaşmanı istemişti galiba. Rica etsem paylaşabilir misin? Hata raporu konusunda çok fazla bir yardımım olamayacaktır ama.

Buradan tam olarak bir sorun göremiyorum. @Recep Baltaş, Process Monitor raporunu oluşturup hata raporunu paylaşmanı istemişti galiba. Rica etsem paylaşabilir misin? Hata raporu konusunda çok fazla bir yardımım olamayacaktır ama.

Hocam bu oyun ya da hata veren bir uygulama için olan bir yöntem. Benim böyle bir sorunum yok. Benim yaşadığım sorun genel olarak sistemin çok yavaş çalışması. İnternet hızım yüksek çıktığı halde tarayıcı fark etmeksizin girdiğim bütün sitelere geç giriyor. Windows 10'un yeni sürümleri sanırım benim sistemime uygun değil ya da bir yerlerde hata yapıyoruz.

Hocam bu oyun ya da hata veren bir uygulama için olan bir yöntem. Benim böyle bir sorunum yok. Benim yaşadığım sorun genel olarak sistemin çok yavaş çalışması. İnternet hızım yüksek çıktığı halde tarayıcı fark etmeksizin girdiğim bütün sitelere geç giriyor. Windows 10'un yeni sürümleri sanırım benim sistemime uygun değil ya da bir yerlerde hata yapıyoruz.
Evet o durumlar için kullanıldığını biliyorum. Fakat bu durumda da kullanmaktan zarar gelmez gibi. Yaşadığınız şey normal bir şey değil gibi. Hiçbir şekilde sorununuz olmadığı takdirde sisteminizde neden geç açılmalara ve donmalar yaşanıyor diye düşünüyorum. Fakat benim de size aktarabileceklerim biraz sınırlı. @Recep Baltaş, bu duruma bir göz atabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı