Windows 10 Alt+Tab yapınca ana ekran gelmiyor

Öncelikle teşekkürler. Soruna baktım herhangi bir donanımda yetersizlik yok çünkü Minecrafta açılmıyor ama Payday2 falan açılıyor.

Bir kaç ayrıntı vermeyi unutmuşum özür dilerim. PC geçen hafta art arda 4-5 defa mavi ekran verdi ardından açılmamaya başladı sonra bilgisayarı 1 ay önceye aldım ve denetim masası ile Dosyalar açılmamaya başladı fakat steam üzerindeki her şey açılıyor başka şeyler de açılmıyor olabilir çoğu programı denemedim .
Minidump dosyalarını atar mısınız?

Windows sürümü nedir? Eğer 2004 ise ondan da kaynaklanıyor olabilir.
DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp, son çıkan sürücüyü tekrar kurabilir misin?
Eğer bunlar işe yaramazsa format atıp denemen gerekiyor.
Bu bilgilere nereden ulaşabilirim ve DDU ne oluyor?
Fazla bilgili değilimde minidump ne oluyor ?
dediğimi gibi dosyalar açılmıyor aslında discordunuz var ise oradan ekran açsam bakabilir misiniz ?
Dün bu bilgisayar açılırken bugün açılmamaya başladı ve minidump neymiş öğrendim fakat o kısım açılmıyor

Son düzenleme:
Buradan DDU ile sücünüzü kaldırabilirsiniz. Rehber olduğu için her şey hazır. Yanılma veya anlamama gibi bir durum olmaz diye düşünüyorum.
Win+R tuşuna basın, sol alt kısımda çalıştır gelecek. Winver yazın ve karşınıza çıkan yerin ekran görüntüsünü atın.

Buradan DDU ile sücünüzü kaldırabilirsiniz. Rehber olduğu için her şey hazır. Yanılma veya anlamama gibi bir durum olmaz diye düşünüyorum.
Win+R tuşuna basın, sol alt kısımda çalıştır gelecek. Winver yazın ve karşınıza çıkan yerin ekran görüntüsünü atın.
PC den ss alamıyorum biliyorum almayı fakat ısrarla arka planda çalışan farklı uygulamalarının SS ini alıyor

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    3,5 MB · Görüntüleme: 30
Bir arkadaşım da PC almıştı ve masaüstünde yeni format atmamıza rağmen açığımız programlar hep arkada açılıyor ve bir türlü ekrana gelmiyordu. BIOS'tan kurcalaya kurcalaya sorunu CSM ayarından bulmuştuk. Sizde ilk önce BIOS unuzu güncelleyin ve CSM ile ilgili ayarı açık ise kapatın.

Bir arkadaşım da PC almıştı ve masaüstünde yeni format atmamıza rağmen açığımız programlar hep arkada açılıyor ve bir türlü ekrana gelmiyordu. BIOS'tan kurcalaya kurcalaya sorunu CSM ayarından bulmuştuk. Sizde ilk önce BIOS unuzu güncelleyin ve CSM ile ilgili ayarı açık ise kapatın.
şuan güncellemeleri yapıp PC yi taratıcam ardından hemen sizin yöntemi deneyeceğim ve sonucu buraya yazıcam.
Windows güncelleştirmesini kontrol edin. Büyük ihtimalle bir güncelleme olacak. Onu yükleyip tekrar deneyin.
windows + ekran kartını güncelledim sorun yine aynı
Windows güncelleştirmesini kontrol edin. Büyük ihtimalle bir güncelleme olacak. Onu yükleyip tekrar deneyin.
Fotoğraflarda yüklediğim gibi bazen dosyaların üzerine geldiğim zaman veya diğer fotodaki gibi durumlarda böyle siyah oluyor. Bu sorun ile program açılmama sorununun bir bağlantısı var mıdır?

Dosya Ekleri

• 468281E9-F420-43D4-8451-8D108A383D04.jpeg
    468281E9-F420-43D4-8451-8D108A383D04.jpeg
    2,2 MB · Görüntüleme: 22
  • 15C6447A-037F-4D49-BFF4-B085AD8319A5.jpeg
    15C6447A-037F-4D49-BFF4-B085AD8319A5.jpeg
    2,7 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Tavsiyem dosyalarınızı yedekleyip işletim sistemini baştan kurmanızdır. Sorun neyden kaynaklanıyorsa yüksek ihtimalle çözülecektir. BIOS ayarlarınızı da varsayılan ayarlarına getirmeniz yararınıza olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı