Windows 10 arama barı çalışmıyor

Windows tuşu + R kombinasyonu ile gelen çalıştır penceresine services.msc yazın ve Windows Search hizmetinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer devre dışı ise hizmeti başlatın ve sisteminizi yeniden başlatın. Eğer işe yaramazsa görev yöneticisinden Windows gezginini yeniden başlatmayı deneyin.

Bu yöntemler işe yaramazsa bize bildirebilirsiniz.

Aslında Windows Search hizmeti o kadar da başarılı değil gibi. Eğer sisteminizde bulunan dosyaları arama özelliğine sahip bir yazılım istiyorsanız Everything önerebilirim. Çünkü bazı kullanıcılar sırf dosyalarını bulabilmek için Windows Search hizmetini kullanmaya çalışıyor ve zamanlarını çok fazla harcıyorlar. Ayrıca sistemde gereksiz bir şekilde kaynak kullanımında da bulunuyor.

Bir zamanlar bende aynı problemi yaşamıştım. Windows'u orjinal sitesinden indirip doğru bir şekilde temiz format atarak çareyi bulmuştum. Umarım format atmadan sorunun çözülür.

@krmtnrkl, keşke format atmasaydınız. Bir hizmet yüzünden tüm sistemi sıfırlamak mantıksız gibi duruyor. Burada konu açabilirdiniz.
O zamanlar burada değildim fakat biraz araştırmıştım. Bulduğum en doğru ve mantıklısı temiz format atmak olmuştu ayrıca orjinal Windows kullanmıyordum ve orjinal kullanmaya başladım. :)

ctfmon.exe yaz ve tamam butonuna bas.
İlk defa bu tarz bir yöntem görüyorum. Bildiğim kadarıyla cftmon.exe konu sahibinin yaşadığı sorunu çözmeyecektir. Bu hizmetin amacı daha farklıdır.
Microsoft tarafından tanımlandığı üzere ctfmon.exe işlemi, farklı kullanıcı giriş türü işlemcisini ve Office dil çubuğunu kontrol ediyor. Bilgisayarın ses tanıma, el yazısı tanıma veya farklı dillerde ekran klavyesi kullanma gibi yetenekleri ctfmon.exe işlemi sayesinde mümkün oluyor. Ancak bu özellikleri kullanmayan kullanıcılar için ctfmon.exe işlemini etkin tutmak için herhangi bir sebep bulunmuyor.

İlk defa bu tarz bir yöntem görüyorum. Bildiğim kadarıyla cftmon.exe konu sahibinin yaşadığı sorunu çözmeyecektir. Bu hizmetin amacı daha farklıdır.

Ben de arkadaşın karşılaştığı sorunla karşılaştım. Sanırım forumdan birinin yardımı ile çözmüştüm.

ilk başta her seferinde ctfmon.exe yazarak aramayı çalıştırıyordum. Sonra onu başlatma yerine koydum ve bilgisayarım her açıldığında otomatik başlıyor.

Düzenleme : Az önce onu kapattım ve aramaya tıkladım. Ben tıkladığım anda kendini başlatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı