Windows 10 arama çubuğu çalışmıyor

AYK5444

Femtopat
Daha fazla  
Windows 10 da arama çubuğuna bir şey yazmaya başlayınca kapanıyor. Çözemiyorum. Yardım eder misiniz? Arama çubuğu açılıyor ama çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende de olmuştu bu video ile çözdüm sorunu.

Windows 10 da arama çubuğuna bir şey yazmaya başlayınca kapanıyor. Çözemiyorum. Yardım eder misiniz? Arama çubuğu açılıyor ama çalışmıyor.

Scannow yapın düzelir CMD yönetici açın şu komutu girin sfc /scannow

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende de olmuştu bu video ile çözdüm sorunu.
olmadı zaten bu video yu izlemiştim ama hata değişti şimdi arama çubuğunu açıyorum 1 saniye geçiyor kendiliğinden değişiyor
olmadı yine
olmadı yine

Dostum hizmetlerden kapatmış olabilirsin.
Görev yöneticisini açıp arama adındaki bütün hizmetleri kapatın bazen arkada açık kalabiliyor bu da sistem kararsızlığı ile sonuçlanıyor.

Yok değil sanırım kmspico kullanınca bazı sorunlar oluyor bende de oluyor başlat açılıyor ama yazamıyorsun klavyeden.

Forumda dediklerini yapınca çözülüyor.

Dostum hizmetlerden kapatmış olabilirsin.
Görev yöneticisini açıp arama adındaki bütün hizmetleri kapatın bazen arkada açık kalabiliyor bu da sistem kararsızlığı ile sonuçlanıyor.

Görev yöneticisinde arama diye bir yer yok dostum eskiden en üstte vardı

1619597550745.png

Yakın zamanda bir program indirdinmi veya FPS arttırmak için çok riskli bir eylemde bulundun mu?

Sana önerim bilgisayarına Kaspersky ile tam tarama yapmak virüsden de kaynaklı olabilir. Ayrıca eğer orijinal ise Windows'unuz güncellemeleri yapmakta fayda var. Bunların dışında çok bir çözüm yolu göremiyorum fakat biraz daha sizin için araştıracağım.
Biraz araştırdım şöyle bir Makale'ye rastladım işinize yarayabilir.

Düzenleme.
Bilgisayarı her yeniden başlattığınız da her seferinde aynı işlemi yapmak gerektiğini fark ettim. MSConfig'e bu exe yi başlatmasını söyleyerek hallettim.
Windows + r sonrasında yukarıdaki kodu yapıştırıp çalıştırın.
Başlata regedit yazın ve bu yolu izleyin.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
Sag tıkla.
Yeni dize değeri ismini.
ctfmon.exe yazdıktan sonra değer verisini.
C:\Windows\system32\ctfmon.exe olarak giriyoruz.
Ve halloluyor. :D çok sinir bozcu şey lanet olası. :D

Biraz daha araştırıp aktaracağım. Siz'de deneyip olup olmadığını bana söylerseniz daha çok yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı