Windows 10 Arayüz Takılma Sorunu

Berkai

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10'dan çok memnundum. Ama arayüz sorunlarını fark etmeye başladım. Öncelikle alt+tab düzgün çalışmıyor tam ekran uygulamalarda donuyor görev yöneticisi dahi kullanılmadığı için yeniden başlatma gerektiriyor. Ayrıca son birkaç gündür başlat tuşuna basınca başlat tuşu donuyor, bazen düzeliyor bazen ise yeniden başlatma gerekiyor. Çözüm bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de arayüzde sıkıntılar var. Bende farklı bir konumda bahsettim yaşadığım sorunu. ''Bu Bilgisayar'' kısmına sağ tıklayıp özellikler deyince, sistem özellikleri kısmı kapanıp hemen açılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sırf bu sorun için birde burada @Recep Baltaş 'ın bu bölümde paylaştığı iso'yu çekip tekrar kurdum, ilk bi yarım kullanımda sıkıntı çıkarmadı. Sonra bi baktım tekrar aynı sorun.

Ayrıca bu sorun dışında yaşadığım farklı bir arayüz sorunu, bazen açık bir dosyayı köşeden x ile kapattığım zaman anında tekrar açılıyor. bazende görev çubuğunda ufakta olsa kitlenme olabiliyor. bazen çıkan bazen kaybolan anlık sorunlarda olabiliyor. bu son saydıklarım çok çok nadir oluyor. ama videodaki sorun şuan hala devam ediyor. sırf o sorun için farklı isolardan bugün iki kere format attım ama geçmedi. kesinlikle arayüz için bir yama şart.

Bu sürüm maalesef sıkıntılı. Bende de arayüz sorun yaratıyor. En iyisi 29 Temmuz'u beklemek.

Sürüm sıkıntılı olsaydı ben neden şuana kadar bir sorun yaşamadım ve günde en az 10 saat çalışıyorum 3Ds Max'te. Aynı zamanda sıkıntılı olsaydı Recep Baltaş'da kullanmakta. O zaten bildirirdi.

Sürüm sıkıntılı olsaydı ben neden şuana kadar bir sorun yaşamadım ve günde en az 10 saat çalışıyorum 3Ds Max'te. Aynı zamanda sıkıntılı olsaydı Recep Baltaş'da kullanmakta. O zaten bildirirdi.
Evet, burada bu kadar kişi aptalız biz bilgisayar kullanmayı bilmiyoruz arayüzün donması falan hep bizim suçumuz. Senin bu yaptığın insanları aptal yerine koyup ''BETA'' işletim sistemini yüceltmektir. Sende sorun çıkmıyor olabilir ama ''Sürüm sıkıntılı olsaydı ben neden şuana kadar bir sorun yaşamadım'' diyerek bunca insanı cahil yerine koyamazsın. Bir işletim sisteminin kararlılığı en çok bilgisayarda en az sorun çıkarmasıyla belli olur. Senin sistemin sorunsuz çalışıyor olabilir ama gördüğün gibi sorun yaşayanların sayısı hiç de az değil. Her zaman dediğim gibi ya çözümle gelin ya da aynı sorunun olduğunu belirtin. Boş laf yapmaya gelmenize hiç gerek yok.

Evet, burada bu kadar kişi aptalız biz bilgisayar kullanmayı bilmiyoruz arayüzün donması falan hep bizim suçumuz. Senin bu yaptığın insanları aptal yerine koyup ''BETA'' işletim sistemini yüceltmektir. Sende sorun çıkmıyor olabilir ama ''Sürüm sıkıntılı olsaydı ben neden şuana kadar bir sorun yaşamadım'' diyerek bunca insanı cahil yerine koyamazsın. Bir işletim sisteminin kararlılığı en çok bilgisayarda en az sorun çıkarmasıyla belli olur. Senin sistemin sorunsuz çalışıyor olabilir ama gördüğün gibi sorun yaşayanların sayısı hiç de az değil. Her zaman dediğim gibi ya çözümle gelin ya da aynı sorunun olduğunu belirtin. Boş laf yapmaya gelmenize hiç gerek yok.

Dediğim gibi kardeş bu sorun 2-3 kişide meydana geldi diye Windows 10'u suçlamak biraz saçma. Eğer zaten sürümde bir haya meydana geldiyse yada varsa bunu zaten Recep Baltaş bildirirdi. Şuana kadar bir çok kişi Windows 10 Build 10240 sistemine kurdu ve kullanıyor. Zaten 10240 nihai sürüm olduğuda kesinleşti. Recep Baltaş'ın dediğine göre. Birde laflarınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Aptal felan kimseye demeye hakkınız yok. Ben sadece sürümde sıkıntı olsaydı Windows 10 kuran diğer kişilerde de meydana gelirdi.

@Recep Baltaş

Dediğim gibi kardeş bu sorun 2-3 kişide meydana geldi diye Windows 10'u suçlamak biraz saçma. Eğer zaten sürümde bir haya meydana geldiyse yada varsa bunu zaten Recep Baltaş bildirirdi. Şuana kadar bir çok kişi Windows 10 Build 10240 sistemine kurdu ve kullanıyor. Zaten 10240 nihai sürüm olduğuda kesinleşti. Recep Baltaş'ın dediğine göre. Birde laflarınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Aptal felan kimseye demeye hakkınız yok. Ben sadece sürümde sıkıntı olsaydı Windows 10 kuran diğer kişilerde de meydana gelirdi.

@Recep Baltaş
İlk olarak ben kimseye aptal demedim yazıyı okumamışsınız bile.
İkincisi tamam 10240 nihai sürüm olabilir ama bu sorunsuz anlamına gelmez. Ona bakılırsa Windows 7 bölümünde kimsenin hata almaması gerekir hem Windows 7'nin ilk sürümü ile son sürümü arasında dağlar kadar fark olduğunu eminim çok iyi biliyorsunuz. Az veya çok burada sorun yaşayan insanlar var. Sorunu yaşıyoruz, yalan söyleyecek halimiz yok. Sadece bizde meydana gelmesinin sebebi bazı sistemlerde sorun çıkarması ve o sistemlere bizim sahip olmamız olabilir. Ama Windows kendini her sistemde çalışan bir işletim sistemi olarak tanıtıyorsa böyle sorunların olmaması gerek. İnsanları suçlu yerine koyup işletim sistemini övmenizi hala anlamadım sanki Bill Gates akrabanız gibi konuşuyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı