Windows 10 Aşırı Bellek ve Disk Kullanımı

GIGABYTE 970A-UD3P AM3+ DDR3 SATA3 USB3.0 Anakart ---
AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache İşlemci ---
GSKILL 8GB (2x4GB) Sniper DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram ---
SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı ---
SAMSUNG 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD ---
GIGABYTE IF-233 700W (Cougar psu) MidT ATX SİYAH KASA ---
COOLER MASTER BC 120MM MAVİ LED FAN ---
XIGMATEK GAIA SD1283 İŞLEMCİ SOĞUTUCU ---

Tüm sistem bilgilerim bunlar
bu arada sunları da diyemeden gecmeyeyim
sizin mesajınızı gorene kadar birkaç seyler yaptım bilmiyorum duzeltmek adına bir faydası olur mu bunlar
update sorunu gidermek ve
sfc/scannow komutu sistem dosyalarında bozulma oldugunu dusundugum için .
Yanlıs hatırlamıyorsam bırşeyler buldu sys log iceren birşeyler tam hatırlamıyorum.

Size attıgım resimden once yuzde 60 veri kullanımı vardı resetlemek zorunda kaldım ben mesajınızı gec gordugum ıcın suanki duzeylerı paylasmak zorunda kaldım

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (30).png
    Ekran Görüntüsü (30).png
    28,3 KB · Görüntüleme: 233
Son düzenleme:
Ekran görüntüsündeki kullanım normaldir. Sorun oluştuğu an görev yöneticisinde soruna ait bölümün (cpu, bellek) sıralı ekran görüntüsünü paylaşırsan daha iyi fikir verecektir.

EK: @blueeblood - %60 bellek kullanımı var diye bilgisayar resetlenir mi? :) Bellekleri kullanmamak için satın almıyorsun. Böyle bir durumda önce görev yöneticisinde bellek bölümünü sırala ve olağan dışı bellek kullanan yazılım veya hizmeti tespit et. Arka planda çalışan yazılımlar varsa %60 kullanım normal görülebilir. Windows başlangıcında yüklenen gereksiz yazılımları devre dışı bırakabilirsin. Görev yöneticisi > Başlangıç sekmesi. Olağan dışı bir kullanım mevcutsa ekran görüntüsüyle ekle kontrol edelim. SFC hatalar bulmuş ve düzeltememiş olabilir, onun da ekran görüntüsünü ekleyebilirsin, düzeltmenin yolları var.

oncellikle kasma noktasına geldi ise neden düşülmesin :LOL: ben o degerleri boştayken gordum cpu falan aşırı kullanıyordu sfc yapmadan once
windows update sorunu vardı hem
sımdı o son yazdıgımdan beri pc kapatılmadı kullanım ımkanım aşırı derece olmadı ama duzelmıiş gibi genede yanıltabılillir bu pc belli olmaz sagı solu

:ıslık::ıslık:
ekteki dosyayı okudum açıkcası kontrol ettmiştim ve baslangıc ayarlarımda sadece avira vardı neyse size cok teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

@cRea80 aynı sorunu 2-3 gündür ben de yaşıyorum. Nvidia güncellemesinden sonra çıktı ortaya, DDU ile kaldırıp tekrar kurdum falan ama devam ediyor.

http://puu.sh/oNXBF/d56461cbe0.png
http://puu.sh/oNXCt/9ad9d634c6.png

sfc /scannow komutu da bazı sorunların çözülemediğini söylüyor. log'u kaydettim, bir faydası olacaksa gönderebilirim.

Ne yapabilirim sizce bu konuda :/

Intel® Core™ i7-3610QM
Intel® HM76 Chipset
1GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GT 650M 128-Bit DX11

Laptop model : Monster W150ERQ

Şimdiden teşekkürler.

@ahmetoa - Sende oluşan sorunun nedenini bulmak daha zor. Sistemin stabil çalışmasına etki edecek seviyede sıkıntı yaratıyorsa bir kaç şey deneyebilirsin.

Öncelikle; yükseltme ile Windows 10'a geçtiysen bu tip sorunlar oluşabiliyor, bu durumda temiz kurulum tavsiye ederim. Sistemde bulunan kötü amaçlı yazılımlar (malware) buna yol açabilir, kapsamlı bir temizlik yapabilirsin. Güncel olmayan veya işletim sistemine uygun olmayan sürücüler buna yol açabilir, sürücüleri donanım üreticisi firmaların sitesinden kontrol ederek güncellemelisin.

@cRea80 Merhabalar , malesef ki bu sorundan bende de var senden yardımını rica edecektim :) Aynı bilgisasayara sahip bir tanıdığımda bu değer 24.000 civarlarında oluyor ve çokta fazla artmıyor ama benimki hiç 200.000 altına inmiyor. Diğer arkadaşlardan istediğin resimleri bende ekledim. İlgilenebilirsen çok iyi olur şimdiden çok teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• ayrıntılar.png
    ayrıntılar.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 295
  • Bellek sıralı olarak.png
    Bellek sıralı olarak.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 147
  • disk sıralı olarak.png
    disk sıralı olarak.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 164
  • Performans bellek.png
    Performans bellek.png