Windows 10 aşırı CPU ve RAM kullanımı

Profkim

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda 4 GB RAM bulunuyor. 1 haftadır sistem aşırı fazla RAM ve CPU kullanıyor. Antivirüs kurdum, sistemi tarattım, format attım ama yine sonuç aynı. RAM ve CPU kullanımı %70'in altına düşmüyor. Hatta bazen Chrome'da sekme açarken bellek yetersiz hatası bile alıyorum (ama sadece 2 tane uygulama açık :D). Bu sorunu nasıl düzeltirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1614845472973.png
    1614845472973.png
    51,6 KB · Görüntüleme: 61
O zaman Win 8.1 kurabilirsiniz. Desteği çekilmedi hala kullanılıyor.

Eğer ilk mesajım yardımcı olduysa yanındaki tike basarak çözüm işaretliyebilirsiniz.
İlk mesajın ve 300 puansın vay be.
Lütfen yalan söylemeyelim.

Chrome'yi kapadığım zaman bir şey değişmiyor. Sistem yine fazla RAM ve CPU kullanıyor.
Çünkü Win 10. Bir şey yapmasanız bile çok fazla RAM tüketiyor. Eğer hala Win 10'da durmak istiyor iseniz, arkada çalışan AV'leri kapatabilirsiniz.
İlk mesajın ve 300 puansın vay be.
Lütfen yalan söylemeyelim.
Bir mesaj mı? kendinize gelin. 1.589 mesajım var.

Çünkü Win 10. Bir şey yapmasanız bile çok fazla RAM tüketiyor. Eğer hala Win 10'da durmak istiyor iseniz, arkada çalışan AV'leri kapatabilirsiniz.

Bir mesaj mı? Kendinize gelin. 1.589 mesajım var. Bu mesaj ile 1.590 olacak.

Eskiden böyle bir sorun yaşamıyordum sonradan başladı bu sorun. Sanırım Windows 7 Ultimate'ye geçeceğim.

Eskiden böyle bir sorun yaşamıyordum sonradan başladı bu sorun. Sanırım Windows 7 Ultimate'ye geçeceğim.
Yüklediğiniz Anti Virüslerdendir. Onlarda arka planda çalışıp sizi koruyor . Fakat arka planda çalışması sistem tüketeceği anlamına geliyor. Sizin yerinizde olsam Win 8.1'e geçerdim.

Geri
Yukarı