Windows 10 başlamıyor

Mustafa Gönen

Hectopat
Merhabalar sorunsuz çalışan Ryzen 5 2600 kullandığım bir sistemim vardı işlemciyi değiştirdim ve Ryzen 5 3600 aldım. İşlemci montajından sonra bilgisayarı açtım ve işlemci fanı bilgisayar başladıktan bir iki saniye sonra başladı ve hiç çıkarmadığı derecede gürültülü bir ses gelmeye başladı anladığım kadarıyla daha yüksek seviyede çalışıyordu sonra yavaşladı sonra tekrar hızlandı sonra yavaşladı ve eski normal haline döndü fan. BIOS'a girdim güncel işlemcim gözüküyor BIOS'ta ancak Windows başlamıyor loading dönüp duruyor neyi yanlış yaptım? Sorun ne olabilir?

Programsal olabilir. Ekran kartı değişikliği olduğunda içinde driverı olduğu için yeniden kurulum yapılıyor. Belki işlemci içinde aynı olay geçeli olabilir. Sürücü uyuşmazlığı oluyordur diye tahmin ediyorum.

Tüm kabloları kontrol et önce. İşlemcinin pinlerini de kontrol et.

İşlemciyi BIOS görüyor.

Belki Windows onarımdan kendini onarabilir ama zaten onunda kendine hayrı yok. Tavsiyem temiz kurulum yapmanız.

İşlemci değişikliği bu kadar sancılı bir süreç mi ekran kartı değişikliğinde bile driverleri temizle yenilerini yükle geç şeklinde basit bir süreç oluyordu işlemci de hiçbir şey ile uğraşmadan yapacağımı düşünmüştüm.

Geri
Yukarı