Windows 10 Başlatılırken Sürücü İmzası Sorunu

• Konuyu başlatan zzaf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 4B

zzaf

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Teknolojileri
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 başlagıç onarmaya geçiyordu sürekli ben de gelişmiş seçeneklerden sürekli sürücü imzasını devre dışı bırakıp da açıyorum. Benim burda öğrenmek istedim şey buraya dikkat; Sürücü imzası hatasına sebep olan yazılımı nasıl bulabilirim? Bulsam kaldırıp atacağım bilgisayardan ama ne tür yol ile bu hataya sebep olan yazılımı buluruz bilmiyorum. Bu arada sürücü imzası zorlamasını tamamıyla sürekli olarak devre dışı bırakma bir çözümdür ama oldukça ucuz bir çözüm...
@THE_MILLER @Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
En son kurduğun sürücü veya uygulamadan dolayı olabilmektedir. Sistem geri yükleme ile bu problemden önceki tarihe geri dönüş yapın.
Uzun zamandan beri yaklaşık bir ay önce bu durum oldu ben hangi programı kaldıracağımı bilemem ki bu durumda. O yüzden soruyorum sürücü imzasına sebep olan yazılımı nasıl tespit edebiliriz.

@Recep Baltaş

@Murat5038

Driver idefintier ile kontrol edebilirsin.

Ek olarak Kaspersky'ın TDSSKıller ile de seçeneklerden imzasız olanları seçip kontrol edebilirsin.
Kardeşim bu işin pirisin benim gözümde :) Bu yazılımları indirdim çalıştırdım ancak nerden kontrol edebileceğimi ve nasıl imzasız sürücüyü anlayacağımı bulamadım.

TDSS kıller'in sonuç resmini atın. sigverif.exe ile scan yaptığında çıkan sonucu resimli veya log paylaşın.
Driver Verifier'de ise verifier.exe çalıştır. 1. şıkkı işaretle ve ilerle sonraki pencerede 1. işaretli olsun ve ilerle.

Son düzenleme:
TDSS kıller'in sonuç resmini atın. sigverif.exe ile scan yaptığında çıkan sonucu resimli veya log paylaşın.
Driver Verifier'de ise verifier.exe çalıştır. 1. şıkkı işaretle ve ilerle sonraki pencerede 1. işaretli olsun ve ilerle.
Ben Driver Verifier in indirme linkini bulamadım. Yoksa cmd ye verifier yazdımığımızdaki gelen driver verifier manager mi? :) Eğer oysa dediklerini yaptım en son bu pencere geldi karşıma ve sona tıkladığımda kapanıyor bu pencere.
ant1.PNG

TDSS kıller'in sonucu
ant.PNG

TDSS kıller'in Report dosyası burada.

Son düzenleme:
  • ose64
  • sfdrv01
  • sfhlp02
  • sfvfs02
  • IDMan
Bunlar imzasız sürücüler.

Ben Driver Verifier in indirme linkini bulamadım.
İndirilecek birşey değil zaten. Windows üzerinde zaten mevcut.

verifier yazdığımızdaki gelen driver verifier manager mi?
Evet o. Orada gördüğün sürücüler imzasız.

• ose64
  • sfdrv01
  • sfhlp02
  • sfvfs02
  • IDMan
Bunlar imzasız sürücüler.

İndirilecek birşey değil zaten. Windows üzerinde zaten mevcut.

Evet o. Orada gördüğün sürücüler imzasız.
Ben onları silsem direk ne olur veya bağlı oldukları sürücü aygıtını nasıl tespit edip kaldırabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı