Windows 10 beyaz ekran sorunu

shanoglu60

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Tarsus
Daha fazla  
Meslek
Seo
Merhaba arkadaşlar. Herkese hayırlı hafta sonları diliyorum. Arkadaşlar az önce başıma şöyle bir olay geldi. Ben ekran kartım hariç tüm bileşenlerimi, Kasım ayında Vatan Bilgisayar'dan topladım. Montajı ise kendim yaptım çok güzel bir şekilde :) Ekran kartımı Letgo aracılığı ile birisinden ikinci el satın almıştım. Windows 10 sürüm 2004 (is derlemesi 19041.264) kullanıyorum. Ekran kartımın ise en son güncel sürümü 20.5.1 optional yani isteğe bağlı sürümünü kullanıyorum. Ghost Recon Breakpoint oynarken, bir görev de takıldım. Oyunu alt Tab yaparak YouTube'den o bölümün videosunu izlemek istedim. Tam o sırada garip garip çizik sesleri gibi sesler geldi. Akabinde ekran durduk yere beyaz oldu ve klavye mouse kilitlendi. Maalesef yeniden başlatmak zorunda kaldım. Dediğim gibi ekran kartım hariç diğer bileşenlerim daha yeni almıştım. Sizce sorun ekran kartımın oyuna yetmemesi mi, yoksa isteğe bağlı sürümünü kurduğum için mi oldu?

Topladığım sistem
  • AMD Ryzen 5 2600.
  • Gigabyte B450M S2H DDR4 3200 MHz.
  • G.Skill 16 GB (2×8 GB) Sniper X DDR4 3000 MHz.
  • Corsair 240GB Force serisi MP510 NVMe M.2 SSD.
  • Corsair vs serisi 550W 80+
Bende mevcut parçalar
  • ASUS RX460 2 GB GDDR5 128 Bit DirectX 12.
  • 2 TB WD hardisk 7200 RPM.
  • Zalman Z3 Plus kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Codec ve DirectX sorunu gibi duruyor. Sen yine de anakarta diagnostic testlerini yap. (BIOS menünden yada express boot menüde diagnostic seçeneğin vardır.)

Ne kadar yüksek performanslı bir sisteminiz olursa olsun, sağlıklı alt+tab lar için oyun çözünürlüğü ile masaüstü çözünürlüğünüz eşit olsun.

Codec ve DirectX sorunu gibi duruyor. Sen yine de anakarta diagnostic testlerini yap. (BIOS menünden yada express boot menüde diagnostic seçeneğin vardır.)

Ne kadar yüksek performanslı bir sisteminiz olursa olsun, sağlıklı alt+tab lar için oyun çözünürlüğü ile masaüstü çözünürlüğünüz eşit olsun.

Teşekkür ederim. Ben en çok ekran kartının sürücüsünden şüphe ediyorum. Çünkü 20.5.1 sürücüsünü (isteğe bağlı) kurmadan önce yoktu. Onu kurduktan sonra oldu. Bir de AMD sitesi bu sürüm için bazı sorunların düzeltildiğini söylemişti.
Sorun bir kere mi yaşandı yoksa her zaman aynı olay mı yaşanıyor?

Ben en çok ekran kartının sürücüsünden şüphe ediyorum. Çünkü 20.5.1 sürücüsünü (isteğe bağlı) kurmadan önce yoktu. Onu kurduktan sonra oldu. Bir de AMD sitesi bu sürüm için bazı sorunların düzeltildiğini söylemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı