Rehber Windows 10 bilgisayar nasıl sıfırlanır?

Merhaba millet! Bugün sizlere nasıl format atacağınızı anlatacağım. Bu rehberde sadece format işlemlerini anlatacağım. Kurulum aşamaları bilgisayarınıza bağlı olduğu için oralara bulaşmak istemedim :). Kurulum için YouTube videolarından yardım alabilirsiniz :). Hadi başlayalım!

Adım 1
"CTRL + alt + delete" tuşlarına aynı anda tıklıyoruz. Karşımıza böyle bir ekran geldi. Yuvarlak içine aldığım kısımdaki "aç / kapa" tuşuna basıyoruz.

1618736509895.png

Adım 2
Shift
tuşuna basılı tutarak yeniden başlat yazısına tıklıyoruz. Bu esnada menü gelene kadar Shift tuşundan elimizi çekmiyoruz.

Adım 3

Menümüz geldi. Sorun Gider'e tıklıyoruz.

1618736815634.png

Adım 4
Bilgisayarı sıfırla diyoruz.

1618736894628.png

Adım 5
Bizi böyle bir ekran karşıladı. Eğer dosyalarımı sakla derseniz bütün programlarınız silinir fakat dosyalarınız, fotoğraflarınız, Excel dosyalarınız duracaktır. Eğer her şeyi kaldır derseniz dosyalarınız, fotoğraflarınız dahil uygulamalar ile birlikte bütün her şey silinecektir.

1618736944062.png

Benden bu kadar! Bu arada gerekli dosyalarınızı bir USB bellek aracılığı ile yedeklemeyi unutmayın! Daha detaylı anlatım için bu videoyu izleyebilirsiniz. Video ayrıca kurulumu nasıl yapacağınızıda anlatmakta.

İyi günler!

Geri
Yukarı