Çözüldü Windows 10 bilgisyara Windows 7 BIOS kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
250 GB 5200 Rpm HDD
Ekran kartı
AMD Radeon HD 3450 512 MB
Anakart
P5gc mx1333
İşlemci
E5300 3.25 GHZ
Merhabalar bilgisayarıma yeni işlemci takmak için BIOS Update yapmam gerekiyordu. Yapamayacağımı bildiğimden bilgisayarımı teknik servise verdim. Ve bana bilgisayarımın Windows 10 olduğunu Windows 7 kurmamı söyledi. Peki Windows 10 işletim sistemine Windows 7 BIOS kurulur mu? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki Windows 7 kurup BIOS güncellemesi yaptıktan sonra Windows 8.1'e veya Windows 10'a tekrar geçersem problem olur mu?

Böyle demiş ama benim pek inanasım gelmedi açıkçası. Type="Full"]1326046[/ATTACH][ATTACH

Bu adam bilgisayarcı ise vay halimize, BIOS güncelleme işletim sisteminden bağımsızdır. Windows 11 kurup üzerine BIOS güncelleseniz dahi BIOS güncelleme açısından bir sorun olmaz. Bilgisayarın donanımı işletim sistemi ile alakalı ciddi uyum sorunları yaşarsa zaten mavi ekran vs gibi pek çok farklı hata ile karşılaşırsınız. Sadece şahsi düşüncem E5300 gibi eski ve çift çekirdek bir işlemci için Windows 10 bir nebze yorucu gelebilir. Ciddi bir performans sorunu yaşarsanızda ya Windows 8.1 ya da tercihen Q6600 gibi 4 çekirdekli uygun fiyatlı LGA 775 bir işlemciye geçiş yapılabilir.
Hayır kurulmaz. Zaten kurmaya çalıştığınızda hata alırsınız. Windows 10 işletim sistemi için firmanın Windows 10 BIOS Firmware'si vardır Windows 7 için Windows 7 BIOS Firmware'si vardır.

Ama BIOS Firmware bölümüne geldiğimde herhangi bir işletim sistemi seçmiyorum.
Screenshot_20220308-183835_Chrome.jpg

Hayır kurulmaz. Zaten kurmaya çalıştığınızda hata alırsınız. Windows 10 işletim sistemi için firmanın Windows 10 BIOS Firmware'si vardır Windows 7 için Windows 7 BIOS Firmware'si vardır.

BIOS'la işletim sisteminin ne ilgisi var? Yanlış bilgi.

Merhabalar bilgisayarıma yeni işlemci takmak için BIOS Update yapmam gerekiyordu. Yapamayacağımı bildiğimden bilgisayarımı teknik servise verdim. Ve bana bilgisayarımın Windows 10 olduğunu Windows 7 kurmamı söyledi. Peki Windows 10 işletim sistemine Windows 7 BIOS kurulur mu? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Windows 7 kur demiş ama şu an desteği yok çok fazla hata verir. Desteği bittikten sonra 15-20 defa kurdum ve çok hata verdiği için Windows 10 da kaldım şu an 8.1 deyim öneririm.

Yeni Windows sürümü için belirgin bir uyum problemi var ya da farklı bir destek gerekli ise ise üretici yeni bir BIOS sürümü yayınlar. Ancak elbette 20 yıl boyunca her çıkan Windows için bir güncelleme göndermez. Windows 10 ile BIOS arasında ciddi bir problem olsa sürekli sorun yaşardınız. Dinozor kafalı tamircileri boş verin.

Yeni Windows sürümü için belirgin bir uyum problemi var ya da farklı bir destek gerekli ise ise üretici yeni bir BIOS sürümü yayınlar. Ancak elbette 20 yıl boyunca her çıkan Windows için bir güncelleme göndermez. Windows 10 ile BIOS arasında ciddi bir problem olsa sürekli sorun yaşardınız. Dinozor kafalı tamircileri boş verin.

Peki Windows 7 kurup BIOS güncellemesi yaptıktan sonra Windows 8.1'e veya Windows 10'a tekrar geçersem problem olur mu?

Böyle demiş ama benim pek inanasım gelmedi açıkçası. Type="Full"]1326046[/ATTACH][ATTACH

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220308-191024_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220308-191024_WhatsApp.jpg
    101,3 KB · Görüntüleme: 64

Geri
Yukarı