Windows 10 Bootta Tire Yanıp Sönüyor

Rebellion_47

Picopat
Linux Mint Xfce kullanıcısıyım ve UEFI sisteme sahibim. WoeUSB kullanarak Windows 10 ISO dosyasını USB'ye NTFS formatında yazdırdım. Boot sırasında USB Hard Drive'ı birinci sıraya alıp BIOS'tan işlemleri kaydederek çıkış yapıyorum ve bilgisayar Boot işlemine başlıyor. Sorun ise şu, Boot işlemi başlıyor ve Windows logosu 1 saniyeden daha kısa bir süre görünüp sonrasında yerini üste tire yanıp sönen siyah ekrana bırakıyor. Uzun süredir bu konuyla ilgileniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Balana Etcher kullanabilirsiniz. Daha kolay bir yazılım.
Etcher yazılımı ile denediğimde, ilk kısım için iso dosyasını seçiyorum ve "Missing partition table" başlığı altında "it looks like this not a bootable image." uyarısı veriyor. Kullandığım iso dosyası nasıl olurda bootable olmaz anlamadım.
Linux'un kendi yazma uygulamasını kullanın. Linux içinde zaten bir yazma programı olması gerekiyor. Diskler üzerinden yapılabiliyor. Burada bir anlatım var.

Kral, buradaki işlemleri daha önceki denemelerimden farklı olarak exFAT olarak biçimlendirdiğim USB belleğe uyguladım yine aynı sonuç. Siyah ve boş bir ekran.

Son düzenleme:
Etcher yazılımı ile denediğimde, ilk kısım için iso dosyasını seçiyorum ve "Missing partition table" başlığı altında "it looks like this not a bootable image." uyarısı veriyor. Kullandığım iso dosyası nasıl olurda bootable olmaz anlamadım.

Kral, buradaki işlemleri daha önceki denemelerimden farklı olarak exFAT olarak biçimlendirdiğim USB belleğe uyguladım yine aynı sonuç. Siyah ve boş bir ekran.
Bir de bunu deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı