Windows 10 boşta %20 bellek kullanımı

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GeForce GTX 1050 Gaming 2GB
Intel Core i5-4670 3.40Ghz
12 Gb DDR 3 1600 Mhz Ram
ASUS H81M-K Anakart
Arkadaşlar, bende bilgisayarda hiçbir şey açık olmamasına rağmen %20 bellek kullanımı oluyor. 12 GB RAM'im var. Bunun sebebi nedir bilen var mı? Windows 10 kullanıyorum, virüs falan değildir değil mi?

Ekran dsfsdf.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bende bilgisayarda hiçbir şey açık olmamasına rağmen %20 bellek kullanımı oluyor. 12 GB RAM'im var. Bunun sebebi nedir bilen var mı? Windows 10 kullanıyorum, virüs falan değildir değil mi?

Eki Görüntüle 1049068
Normal, bir sıkıntı yok. Her zamanki Windows 10 işte. Bellek kullanımını azaltmak için br takım şeyler yapailirsin.

Nasıl? 64 GB RAM'ınız mı var?

RAM miktarı arttıkça Windows daha çok bellek tüketiyor.

Eki Görüntüle 1049068

Anormal bir durum yok. Antimalware Service -Windows Defender- oluyor. Sistem boştayken sürekli virüs taraması yapıyor.

Tekrar bir bakındım. Gameloop emulatör, birden fazla sayıda virüs programı, Xbox GamePass, Google tarayıcınızda veri göndermeyi açık. Bunlar anlık olarak RAM ve CPU tüketimini arttırabilir. Kullanmıyorsanız kapatın. Pek sorun değil ama. %19 az bile sayılır. Sadece içiniz rahatlar biraz. Her gördüğünüz download butonuna basmadığınız sürece, kolay kolay virüs bulaşmayacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı