Windows 10 boşta %40 RAM kullanıyor

CptReeve

Femtopat
RAM
16 GB 2933MHz
Ekran kartı
GTX 1650Ti 4GB
İşlemci
İ5-10200H
Konu başlıkta belirttiğim gibi. Arkada sadece Discord açık arka planda ise Steam ve Riot Vanguard açık. İşletim sistemi Windows 10 Home Single Language sürümü ise 21H2. bugün 21H1'di fakat Windows Update'de 21H2'nin indirilebilir olduğunu gördüm ve indirdim. Kurulumun tamamlanması için yeniden başlattım sonrada GeForce Experience'nin güncellemesini yaptım (sürücü değil). Emin değilim ama bunun Windows Defender'den olduğunu düşünüyorum çünkü Windows Defender'i her açtığımda OneDrive'i ayarla diyordu ben de tıkladım ve Microsoft hesabımı girdim.

2022-03-11 (2).png

Microsoft hesabımı girince görev yöneticisine resimde belirttiğim bir uygulama geldi ve 500-600 MB RAM kullanıyor. Bir üstteki akışlar adlı uygulama ise ara sıra 200-300 MB RAM kullanıyor. Eğer Windows sürümü düşürülüyorsa nasıl düşürebileceğimizi de söyleyebilir misiniz?

Son düzenleme:
Windows güvenliği bu kadar RAM tüketmiyor diye biliyorum ve bu arada Steam ve Riot Vanguard ve Discord bilgisayardan RAM yer bence normal.
Hocam bi kaç tane boş uygulama silip bilgisayarı yeniden başlattım aynı programlar açıkken %42`den %27`ye düştü aynı zamanda Windows Defender`de ortalama 600 MB kullanırken 200`e düştü ama sanki yinede fazla gibi 4 GB RAM tüketmesi. Bilgisayarı yeni aldık o yüzden çok korkuyorum.

Eğer ki deneyimli ve işinizi bilen bir kullanıcıysanız. Korkmanıza gerek yok.
Eğer ki diyorsanız ben ne yapacağımı biliyorum işte internetten resmi olmayan dosyalar vs indirmem veya resmi olmayan sistelere girmem. Microsoft anti malveire kapatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı