Windows 10 Boşta 5 GB RAM kullanımı

Hızlandırma ve temizlik bölümlerini de kullanın tavsiye ederim. Ama bence dediğim gibi 10586 temiz kurulum yapın. 10586 daha stabil çalışıyor.

sırf şu konu için kayıt oldum. en mantıklı teoriyi paramedik hocam söylemiş. ortada bir memory leak olayı var arkadaşa format attırıyorsunuz. aynı sürücüyü yüklediğinde yine aynısı olacak. bunu ram leak problemini yaşadığı anda windows 10 sdk'sını yükleyip poolmon u açıp neden dolayı ntoskrnl in bu kadar ram harcadığını bulması gerekir öncelikle. şimdilik memory leak problemine ms ten bir çözüm gelmedi ama superfetch i kapatarak memory leak i geçici olarak engelleyebilirsin. Aşağıya microsoft insider ve developer ların açtığı konuyu bırakıyorum. ms hotfix yayınladığında büyük ihtimal ile konu güncellenecektir. takip etmekte yarar var.

http://answers.microsoft.com/en-us/...r/81fcccdf-7f53-4750-a05e-d736e122bcf5?page=4

sırf şu konu için kayıt oldum. en mantıklı teoriyi paramedik hocam söylemiş. ortada bir memory leak olayı var arkadaşa format attırıyorsunuz. aynı sürücüyü yüklediğinde yine aynısı olacak. bunu ram leak problemini yaşadığı anda windows 10 sdk'sını yükleyip poolmon u açıp neden dolayı ntoskrnl in bu kadar ram harcadığını bulması gerekir öncelikle. şimdilik memory leak problemine ms ten bir çözüm gelmedi ama superfetch i kapatarak memory leak i geçici olarak engelleyebilirsin. Aşağıya microsoft insider ve developer ların açtığı konuyu bırakıyorum. ms hotfix yayınladığında büyük ihtimal ile konu güncellenecektir. takip etmekte yarar var.

http://answers.microsoft.com/en-us/...r/81fcccdf-7f53-4750-a05e-d736e122bcf5?page=4
Hoşgeldiniz. Öncelikle ben format attırmak istemedim, olaylar öyle gelişti. Zaten arkadaş korsan Windows kullandığını söyleseydi cevap bile vermezdim. Forumda korsana destek verilmiyor. Ben dedim ki 10586'ya güncelleyin. Güncelleme yaparken sistem dosyalarının bozulmasından kaynaklanan bir sorunsa otomatik olarak düzelecekti. Ayrıca yükseltme yaparken sürücüler tekrar yükleniyor, Microsoft'un sürücüleri devreye girmiş olacaktı. Güncelleme yaptıktan sonra sorun olursa geri dönüş yapın dedim. Sorun olursa arkadaş geri dönecekti. O zaman başka çözüm yolları önerecektim.

En mantıklı öneriyi paramedik hocam söylemiş demişsiniz. O güncellemeleri yapmamış olabilirsiniz demiş. Ben de ilk olarak güncellemeleri yaptırmaya çalıştım. Yazılarımı dikkatli okursanız sürücü konusuna ben de değindim. Temiz kurulum yapmasını söyleme sebebim ise güncelleme yapamaması dolayısıyladır. Arkadaş Windows kırayım derken Pro'dan Enterprise sürümüne geçirmiş. Bence şu anda Windows lisansı satın alıp aldığı lisansa göre sürümü temiz kurulum yapmasında fayda var. Forumda yazılarımı takip ederseniz temiz kurulum benim en son önerdiğim şeydir. Temiz kurulum öncesinde tekrar kurulum yapılmasında fayda var. Tekrar kurulumun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yazılarımı inceleyin.

Son düzenleme:
temiz kurulum benim en son önerdiğim şeydir

egemaster arkadaş bana dediği gibi en son söyledi temiz kurulum yapmayı. Ondan önce bana sorunu çözmem için yardımcı oldu fakat sorun işletim sistemimdeymiş.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı