Windows 10 Boşta 5 GB RAM kullanımı

X ise bu komutu yazın. X sürücüsündeki diğer klasörlerden anlarsınız kullandığınız işletim sisteminin olduğu sürücü olduğunu.
Kod:
DISM /image:X:\ /set-uilang:tr-TR

Bu arada get-intl komutunu çalıştırıp Türkçe olmadığından emin oldunuz mu?
Dediğiniz kodu da denedim. Hata veriyor yine.

Dosya Ekleri

• aaaaaa.jpg
    aaaaaa.jpg
    925,2 KB · Görüntüleme: 176
Aynı yerdeyken komut satırına bcdedit yazın. Başka sürücü olabilir.

upload_2016-1-20_23-35-22.png

Pardon şimdi hatırladım verdiği hata şu. Çalışan Windows dilini değiştirmeye çalışıyorsunuz. Yani bilgisayarı gelişmiş başlangıçta başlatmamıza rağmen hala o Windows kurulumu aktif o nedenle USB kurulum medyasından tamir bölümünden komut satırına girmeniz lazım. Böylece işletim sisteminin pasif olduğu yerde komutu çalıştırmış olursunuz.

Ya da hiç uğraşmayın get-intl komutunda hangi dil varsa onun dilindeki medya oluşturma aracı ile kurulum yapın. Benim tahminim kurulum diliniz İngilizce. Türkçe dili silinirse denetim masasından eklersiniz.

get-intl hangi dildeyse o dildeki siteye girin. Aşağıdaki bağlantıdaki en-us yazan yeri get-intl sonucunda çıkan değerle değiştirin.

Windows 10

İşyerindeki bilgisayar Türkçeydi. Elimde İngilizce kurulum iso dosyası olduğu için bu yöntemle İngilizceye çevirdim.

Son düzenleme:
İhtimaller;
Sisteminizi zararlı yazılım bozmuş olabilir.
Güncellemeleri yapmamış olabilirsiniz.
Sürücüleriniz eski olabilir.

Bunlarla ilgili çözüm önerileri linkte var: Windows 10: ntoskrnl.exe bellek sorunu ve çözümü | Uzman Klavye

Çözemezsen yine pm at alternatif 1-2 yöntem daha biliyorum. Umarım çözülür sorunun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya da hiç uğraşmayın get-intl komutunda hangi dil varsa onun dilindeki medya oluşturma aracı ile kurulum yapın. Benim tahminim kurulum diliniz İngilizce.
Dediğiniz zaten yapmıştım fakat medya oluşturma aracı yine Türkçe olarak indiriyor. Kurulum dili en-US. Dediğiniz yöntemleri denedim resimdeki hatayı verdi.
İhtimaller;
Sisteminizi zararlı yazılım bozmuş olabilir.
Güncellemeleri yapmamış olabilirsiniz.
Sürücüleriniz eski olabilir.

Bunlarla ilgili çözüm önerileri linkte var: Windows 10: ntoskrnl.exe bellek sorunu ve çözümü | Uzman Klavye

Çözemezsen yine pm at alternatif 1-2 yöntem daha biliyorum. Umarım çözülür sorunun.
Teşekkürler. Dediklerinizi deneyeceğim. Birde bana düzgün ücretsiz bir virüs programı önerir misiniz? Önceden Avast'ı indirmiştim fakat virüsleri bulamıyordu.

Get-intl sonucunu paylaşmadınız. Öğrenelim ona göre davranalım. Ben size sonuca göre iso dosyasının bağlantısını göndereceğim. Elinizde USB kurulumu varsa dediğim gibi USB ile başlatıp tamir bölümünden set-uilang komutunu hata vermeden çalıştırabilirsiniz.

Bir de hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz? Windows 10 Home SL 64 bit gibi.

Get-intl sonucunu paylaşmadınız. Öğrenelim ona göre davranalım. Ben size sonuca göre iso dosyasının bağlantısını göndereceğim. Elinizde USB kurulumu varsa dediğim gibi USB ile başlatıp tamir bölümünden set-uilang komutunu hata vermeden çalıştırabilirsiniz.

Bir de hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz? Windows 10 Home SL 64 bit gibi.
Windows 10 Enterprise x64 kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    105 KB · Görüntüleme: 319
Ben ücretsiz olan 360 Total Security programını kullanıyorum. Tavsiye ederim. Başlangıç hızlandırma ve temizlik bölümlerine de kullanıyorum yararlı olacaktır.

Windows 10 Enterprise x64 kullanıyorum.
Sorun çıktı ortaya. Enterprise sürümünü kullananlar medya oluşturma aracı ile kurulum yapamaz. Medya oluşturma aracı tüketiciler için. Enterprise sürümü iş dünyası için. Iso dosyası ile kurulum yapmanız lazım. Niye Enterprise kurdunuz? Lisanssız Windows kullanıyorsunuz herhalde. Kurmuşken en iyisini kurayım diye mi düşündünüz? Enterprise sürümlerinde güncellemeler geç veriliyor olabilir. Çünkü herhangi bir sorun yaşanmaması isteniyor.

Ben ücretsiz olan 360 Total Security programını kullanıyorum. Tavsiye ederim. Başlangıç hızlandırma ve temizlik bölümlerine de kullanıyorum yararlı olacaktır.

Sorun çıktı ortaya. Enterprise sürümünü kullananlar medya oluşturma aracı ile kurulum yapamaz. Medya oluşturma aracı tüketiciler için. Enterprise sürümü iş dünyası için. Iso dosyası ile kurulum yapmanız lazım. Niye Enterprise kurdunuz? Lisanssız Windows kullanıyorsunuz herhalde. Kurmuşken en iyisini kurayım diye mi düşündünüz? Enterprise sürümlerinde güncellemeler geç veriliyor olabilir. Çünkü herhangi bir sorun yaşanmaması isteniyor.
Ben aslında Windows 10 Pro x64 kurduydum. Ürün anahtarını giriyorum bir türlü kabul etmedi. Bende Enterprise'ın ürün anahtarını girince Enterprise oldu. :D Keşke Windows sürümümü söyleseydim. Boşuna yorum sizi. :)

Olsun ne demek. Tekrar ürün anahtarı girip pro'ya çevirebiliyorsanız çevirmeyi deneyin. Olmazsa yapmışken temiz kurulum yapın. Enterprise çevirince Windows Update servisi kafayı yedi herhalde, ondan sorunlar çıkmaya başladı. Ürün anahtarınız yoksa G2A sitesinden Windows 8 ürün anahtarı alıp direk Windows 10 10586 kurup ürün anahtarını ayarlar etkinleştirme kısmından ürün anahtarı değiştir diyerek girip sistemi etkinleştirebilirsiniz.

Olsun ne demek. Tekrar ürün anahtarı girip pro'ya çevirebiliyorsanız çevirmeyi deneyin. Olmazsa yapmışken temiz kurulum yapın. Enterprise çevirince Windows Update servisi kafayı yedi herhalde, ondan sorunlar çıkmaya başladı. Ürün anahtarınız yoksa G2A sitesinden Windows 8 ürün anahtarı alıp direk Windows 10 10586 kurup ürün anahtarını ayarlar etkinleştirme kısmından ürün anahtarı değiştir diyerek girip sistemi etkinleştirebilirsiniz.
Pro'ya çevirmeyi denemiştim fakat olmamıştı. G2A'dan dediğinizi yapacağım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı